Nyt on jo pakko purkautua hieman, kun tuntuu, että koko ajan jokin tökkii!! Koko raskauden ajan on vaivannut kova väsymys, jonka vuoksi olin saikullakin. Väsymys aiheutti myös etomista ja huimausta. No nyt oon sit saikulla ennenaikaisten supistusten vuoksi, rv vasta 21 4. Eilisestä sitten toinen rinta kipeytyi, turposi ja meni punaiseksi, lämpö nousu. Rintatulehdushan se tietty, enkä vielä edes imetä! Liitoskivut vaivaavat ja lisääntyvät koko ajan, istuminen on hankalaa. Mitä vielä??????? Alkaa tosissaan rassata mieltä tuollaset, ja rassaa myös, kun tiedän, että töissä odottavat mun pystyvän täysipainoisesti sinnekin panostamaan :((((
Mitä vielä?!?!?!
"Kukkea keskiraskaus...
5528
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
voi itku...tosi ikävää...koita piristää ittes jollain tavalla:)hemmoittele itseäsi,mene tekemään jotain kivaa, ehkä se auttais,ainakin mieli voisi piristyä:)
koita jaksaa,ja tsemppiä.
Kiitos kannustuksesta! Olisko ideaa, mitä piristävää vois tehdä kuumeessa, kun ei pysty kunnolla istumaan ja kävelykin sattuu? Anteeksi sarkasmini, mutta alkaa olla vitsit vähissä!!
mulla on vähä sama tilanne ku sulla. Mulla ainakin oli ihan KAUHEE alkuraskaus, väsymystä ja pahoinvointia. Heti kun pahoinvointi sitten viimein loppui niin nyt on tullu ihme vihlomisia (varmaa niitä liitoskipuja) ja muita kipuja. Lääkärissäkin on saanu käydä vähän väliä. Nii ja supisteleeki aina sillon tällön. Saisinpa minäkin kunnolla nauttia raskaudesta joskus!!
iso murhe,että töissä vaaditaan enemmän mihin itse kykenee,niin saikulle vaan.
Mites ois jonkun ihanan lällyn leffan töllääminen sohvalta pehmoisen filtin alta?
jääpussia laskemaan lämpöä? Jeesaa kyllä, mutta tuntuu epämiellyttävältä. Toinen ääripää on sitten lämpö, joka helpottaa enemmän kipuun.