Jos paranen aknesta..

-lopetan meikkaamisen (hyvinhyvin kyllästynyt meikkien kanssa läträämiseen)
-nukun aamuisin pidempään ja harrastan sitä kuuluisaa "heräsin 5 minuuttia ennen lähtöä", jota kaikki muut tuntuvat tekevän..
-menen uimahalliin ja uimarannalle
-syön suklaata
-hankin aidon miehen :)
-käyn lenkillä päivänvalossa
jne..jne..


Tiedän, tämmöset listat on pahasta, mutta näin se vaan on. Siis haaveilkaamme. Kommentoikaa ja jatkakaa listaa.
81343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

-Lupaan kiinnittää huomiota muihin ihmisiin enemmän
-Ruveta harrastamaan jotain
-Olla loppuelämäni huomauttamatta jollekin ihmiselle jos hänellä on aknea
-Herätä aamulla viimetinkaan
-Hankkia tyttöystävän
-Kirota peitepuikot ja puuterit syvimpään helvettiin
-ELÄÄ TÄYSILLÄ

Äänestä

jos paranen aknesta:

-kiitän siitä jumalaa
-elän täysillä
-matkustelen enemmän
-olen esteettömämpi

Äänestä

-en valita pikkuasioista
-en ota stressiä ulkonäöstä, pitemminkin haluan unohtaa kaiken siihen liittyvän ja olla vain
-ajattelumaailmani toivottavasti laajenee
-heitän meikkivoiteet ym. roskiin

Äänestä
  • -Herään kerrankin aamulla hyvillä mielin, pelkäämättä että kun katson peiliin, naama onkin taas räjähtänyt finneille
    -Menen uimaan!
    -Tuijotan ihaillen parantunutta ihoani peilistä tuntitolkulla kiittäen Jumalaa siitä että pääsin tuosta kauheasta ihotaudista eroon!
    -Nukun myöskin pitkään ja NAUTIN siitä että voin lähteä kouluun aamulla ilman kolmen kilon peitepakkeliläjää naamassa!
    -Menen yökylään aina kuin mahdollista! Nyt kun vihdoin voi olla huoletta ilman ihomeikkiä!

    Ja vaikka mitä muuta.. Oi että kun joskus vielä saisi sen hyvän ihon takaisin mikä ennen aknea joskus oli!

    Äänestä

Niinhän minunkin piti tehdä kaikkea tuota mitä te suunnittelette nyt. Vaan kun ongelma on siinä että aknesta pääsee eroon, arvista ei :( Ne seuraa mukanasi loppuelämän, muistuttamassa siitä ettet tajunnut mennä ajoissa lääkäriin syvän aknen takia. Finnejä sentään on aika monella, pahaa aknea harvemmilla, mutta näin pahoja arpia ei näytä olevan kellään muulla.

Äänestä

- hankin tyttöystävän. piste.

Äänestä
  • kaikkia edellämainittuja
    tuskin silti meikistä luovun, mutta meikkaan hieman kevyemmin
    -kun lopetan roa kuurin aion vetää kännit
    (valitettavasti ja toivottavasti se annetaan anteeksi)
    -aion tehdä jotain ihan uutta elämässäni!

    Äänestä

Jos se lopuksikin katoaisi, niin alkaisi elää elämääni

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niin minä kirjoitti:

-lopetan meikkaamisen (hyvinhyvin kyllästynyt meikkien kanssa läträämiseen)
-nukun aamuisin pidempään ja harrastan sitä kuuluisaa "heräsin 5 minuuttia ennen lähtöä", jota kaikki muut tuntuvat tekevän..
-menen uimahalliin ja uimarannalle
-syön suklaata
-hankin aidon miehen :)
-käyn lenkillä päivänvalossa
jne..jne..


Tiedän, tämmöset listat on pahasta, mutta näin se vaan on. Siis haaveilkaamme. Kommentoikaa ja jatkakaa listaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu