remonttimiehen palkkaus

onko 550-600euroa paljon,kun ammattimies tulee ja repii vanhan kylppärin lattian,tekee kosteuseristeen ja laatoittaa,niin paljon?Työhön menee n.4-5pv.
3408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se kosteuseristys pitäisi nostaa myös jonkin matkaa seinälle, joten homma on kyllä isompi..

Äänestä

pyydä kuitti kotitalousvähennystä varten, niin tulee tosi halvaksi.
Jos olet osakeyhtiössä niin isännöitsijä halunnee tarkastaa vesieristeet ennen laatoitusta koska ne ovat yhtiön vastuulla.

Äänestä

aika on lyhyt.jos ottaisit tunti miehen se hierois sitä 2vk.tyyppi tekee ripeästi asiansa,eikä ole kallis.laattamiehen keski tunti pyyntö on noin 125mk h.olet ihan kohtuu miehen kanssa tekemisissä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maksaja kirjoitti:

onko 550-600euroa paljon,kun ammattimies tulee ja repii vanhan kylppärin lattian,tekee kosteuseristeen ja laatoittaa,niin paljon?Työhön menee n.4-5pv.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu