kukaan noista asukkaista ei halua tota pomottelija akkaa takaisin taloon, tulee ihan paska fiilis talos jos se pääsee takaisin. hanne varmasti lähtee tänä sunnuntaina pois eikä voi olla puolustamas miraa. mira on mukana ensi äänestyksessä ja se on varma ja sit kaikki miran vihaajat antaa paljon miinuksia sille. sari tai kaki ovat ainoat ketkä ansaitsee voiton, eikä tollaset ketkä on tullu myöhemmin taloon tai on jo kerran häädetty ja sit pääsee epäoikeudenmukaisesti takaisin taloon. ):(
Ootteko mira-fanit ihan tyhmiä??!!
'minä'
12500
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mira on paras voittajaehdokas ja sillä siisti. NYFFERÖITÄ ON SUOMI TÄYNNÄ, joten Miran ei sellainen tarvitse olla.
..jos se oikeesti voittaa!!! epäreilua päästää takaisin taloon.
...asukkailtako pitäis kysyä että ketä ne sinne haluaa?? Älä nyt sentään unta näe!!
En ole itseltäni sanaa "tyhmä" käyttänyt ennen enkä myöskään nyt...
nonhan se on,mutta Hanne sais voittaa.
Tämmöinen käytäntö aikaisemmin ollut.
Taloon tullut saa kyllä antaa häätöpisteitä muille.
Mira
mistä hiton häätöäänestyksistä te jauhatte??? joku tulee ens sunnuntaina ja sen jälkeen EI OO enää äänestyksiä ku seuraavana perjantaina kisa ratkee eli siis 5 päivää tulokkaan saapumisen jälkeen...
Missä kuussa tai planeetalla te elätte???
Muiden asukkaiden mielipidettä ei kysytä.
Tottahan he pahimman vastustajan halusivat ulos keinolla millä hyvänsä.
Pomottelija-akka oli muuten se Jenni, kuis sie sen olet unohtanut.
Lökäpöksy-Jenni oli koko porukan pahin pomotteija.
Asukkaat oikein huokasivat helpotuksesta, ku Jenni häädettiin talosta.
Toi vaan tohon muistinvirkistämiseksi, ku jotenkin sulta faktat unohtuneet.
Mira eniten plus-ääniä saaneena kilpailijana on finalipaikan ansainnut, joten pulinat pois.
Tervetuloa Mira-fanien iloiseen joukkoon.
Mira on epäaito. Surkeat ihmiset palvovat sitä omassa surkeudessaan, "olisinpa minäkin noin rohkean tyrkky." Toinen vaihtoehto on se, että lopettaa sen aktin ja olisin oma itsensä. Silloin helpottaisi.
ymmärtänyt ETTÄ jos asukkaat määräisi kuka talossa saa olla, EI yleisöäänestyksiä olisi lainkaan. Olisiko siinä jotain jännitystä?
Hanne ei KOSKAAN ole puolustanut Miraa tai ketään muutakaan.
Seuraavassa äänestyksessä VOI olla jo KAIKKI, aika kun alkaa olla vähissä.
Mira Ainoa joka saa kakat noilta itseään täynnä olevilta housuihin.
Jos muuten et seurannut 247. eilen, niin voin kertoa että voitosta spekuloivat pääasiassa Olli ja Kaki mutta myöskin Hanne. Sari ainoa joka epäilee tippuvansa. Sari puhui toisille jo että "sitten jos te kolme lähdette yhtäaikaa...".
Mieti sitä.
Mira on oikea vaihtoehto takaisin. Tiputtais tyypit viimeiseksi viikoksi maanpinnalle. Sama voittaako vai ei, mutta noille se olisi aivan oikea tälli päin näköä.
Vaikka olisinkin tyhmä silti annoin plussapisteet Miralle.
Ei ketään parempaa löydy kuin MIRA! On rehellinen ja aito, puhuu eikä puukota selkään. Niin AITO! Ikävä Miran helskyvää naurua.. no, sunnuntaina sen kuulemme toivottavasti taas! Ihana Mira!
Kaarlo, Jenni ja Hanne äänestivät Miraa ulos koko ajan. Kaarlon pyynnöstä...
jenni ei siedä ketään kaunista naista lähelleen,
hänen täytyy saada itse kaikki ihailu.
Sorellan Jennia ajoi tylysti pois viereltään.
sanomalla, että älä tule lähelle, älä tule siihen, mä en ole valmis vielä tutustumaan.
Kateellinen raukka kauniille naiselle.
Jenni kadehti koko ajan Miran kauneuuta ja aitoa välittömyyttä. Sorellaa han kadehti myös..