Mikä siinä on niin vaikeaa odottaa liikennevaloissa että punaiset vaihtuu vihreiksi? Ei suotta tee itsestään naurettavaa kun esim. aamuruuhkan aikaan lähtee lyllertämään jalkakäytävää pitkin punaisten palaessa, äly hoi älä jätä.
Punaiset valot
jalankulkija
6905
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Voisitko ystävällisesti tarkentaa, että millä aikaa mielestäsi iisalmessa on aamuruuhka? Ei näin vaatimattomilla liikennemäärillä voi edes piloillaan puhua ruuhkista.
mielestä aamulla kahdeksan aikaan aivan riittävä ruuhka, kyllä silloin voi puhua aamuruuhkasta.
iisalmen aamu ruuhkat =)...?
ne on jääny kyllä mullakii näkemättä...hehehhee
Pietarissa puolen kilsan matkaa tunnin ja kolme varttia.Silloin odottaessa muistui mieleen "Suomen ruuhkat".
Ei pidä vähätellä, jos joku kokee Iisalmen liikenteen ruuhkaksi. Onhan jossain lapinperukoilla ruuhka, jos muutama auto menee peräkkäin. Tai jos hesalainen menee jonnekkin isoon kaupunkiin, niin siellä voi olla ihan erilainen ruuhka kuin Helsingissä. Se on tottumiskysymys tuo ruuhka.
No kylhän se pitäs malttaa oottaa valon vaihtuminen näissäkin "ruuhkissa".Minä oon yks lyllertäjä ja niin vanaha jo että en kehtoo rikkoo sitäkää sääntöö ja onhan siinä joskus ihan turvallissuussii kysseessä.Nuoruuvessa joskus olin polliisin silimä tikkuna.Niille ee kelevanna mikkää,aena ol sanomista,mutta enpä kehanna ihteen ottoo niistäkää sanomisista ku aattelin vähitellen heettäätyä kuuliaesemmaks.