Ihana digiaika

Eilenkään ei näkyny diginä kun Ylen kanavat. Säänhän ei pitänyt vaikuttaa digilähetyksiin...

Että silleen!!!
2371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

poksissa vikaa,kyllä meillä toimii erittäin hyvin

Äänestä

>Säänhän ei pitänyt vaikuttaa digilähetyksiin...

missä noin on sanottu? kyllä se vaikuttaa todella paljon, tavallisia radioaaltojahan digissäkin käytetään.
näkyvyysalueen rajalla säällä on suuri merkitys. itse kyllästyin t-verkon pätkimiseen ja nyt tulee satelliitista, ei ongelmia enää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sasdo kirjoitti:

Eilenkään ei näkyny diginä kun Ylen kanavat. Säänhän ei pitänyt vaikuttaa digilähetyksiin...

Että silleen!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu