Alla Tallinkin tiedote.
Minusta juttu ei ole ollenkaan loppuunkäsitelty. Vanhat Neuvostoliittolaiset ajattelevat vielä niin, että he sanovat milloin asia on käsitelty ja mitä tapahtui.
Minä ainakin olen vaihtanut Viking Linelle ja Siljalle enkä Tallinkille en enää mene saamaan huonoa palvelua.
Tallinkin Pant: Silja-jupakka loppuun käsitelty
[STT 24.11.2006, 12:23]
Tallinkin hallituksen puheenjohtajan Enn Pantin mukaan taannoinen Silja Symphony -jupakka on jo loppuun käsitelty.
Pant sanoi virolaiselle Postimees-lehdelle, että asiasta on puhuttu kaikkien osapuolten kesken eikä kysymyksiä enää ole.
Kohusta oli hänen mielestään vastuussa lähinnä media, joka paisutteli asiaa.
"Laivalla ei tapahtunut yhtään mitään. Mielestäni on surullista, että Viron media on pitänyt yhtä anonyymiä kirjettä totuutena", hän sanoi Postimeehelle.
Tallinkin johto pyysi jo viime viikolla Siljan henkilöstöltä ja asiakkailta anteeksi risteilytörttöilyään. Yhtiö kertoi tuolloin myös neuvottelevansa korvauksista Silja Symphonyn työntekijöille
Tallink
8
982
Vastaukset
- pohjoismaista moraalia
Nyt kun firman sisällä sovittiin, että asia unohdetaan, niin Pant luulee, että asiakaskuntakin unohtaa. Älytön lausunto muutenkin. Kun ois kannattanut pyytää anteeksi... ei ne tajua sitä.
Tunnen itseni pelleksi, jos vien rahani tuollaisen porukan omistamaan laivaan. Siispä en vie. - hra Pantille
Nii-in, jos mitään ei tapahtunut niin miksi sitten pyydellä anteeksi ja neuvotella rahallisista korvauksista?
- Vee2
Meidän perhe, tuttavat ja kylänmiehet ovat vaihtaneet kaikki matkansa Tallinkin laivoilta muihin yhtiöihin. Pant ja muut huppaukot luulevat, että demokraattisessa LÄNNESSÄ saa tehdä ihan mitä vaan ja jos he tekevät mitä haluavat minäkin saan.
Siksi en tule käyttämään Tallinkin palveluja missään muodossa... Kiitos jä näkemiin. Toivottavasti Suomessa ihmiset olisivat suoraselkäisiä ja laittaisivat yhtiön karanteeniin. Pelkään että olemme senverran lampaita että näin ei käy. NJL, Viikkari Finnlines ja Finnlink saavat kuljettaa meitä jatkossa.
Ossi rules...- tokkiinsa
On sulla huolet ja murheet"poikottis"kanssa.
- Todella
tokkiinsa kirjoitti:
On sulla huolet ja murheet"poikottis"kanssa.
Ja sulla on todella vaikeeta, lähinnä ittes kanssa. Ooko näiden tallinkmiesten töissä?
Ja poikotti ois asiaa, kerrankin suomalaiset ja ruottalaiset näyttäis että ei ole päähän potkimista. Onneks sveduilla on rahaa ja älyä käyttää ne paikoissa joissa asiakkaasta pidetään huolta. Notta siinä sulle,lammas! - ollakkin
Todella kirjoitti:
Ja sulla on todella vaikeeta, lähinnä ittes kanssa. Ooko näiden tallinkmiesten töissä?
Ja poikotti ois asiaa, kerrankin suomalaiset ja ruottalaiset näyttäis että ei ole päähän potkimista. Onneks sveduilla on rahaa ja älyä käyttää ne paikoissa joissa asiakkaasta pidetään huolta. Notta siinä sulle,lammas!Svedujen puppelipoika.
- Vedit?
ollakkin kirjoitti:
Svedujen puppelipoika.
Sä ootki kumma hyypiö kun vedät porot nokkaan kun joku arvostelee Tallinkia. Sä poltat käämit seuraavista syistä; olet tallinkin hommissa, virolainen tai venäläinen joka ei kestä arvostelua, vanha systeemi katos ei enään toimi, sulla on huono itsetunto, tai oot itse se puppelipoika. Ja sitten olet niin lapsellinen että luulet että haukkumalla heti muita tallinkis arvostelu loppuu. Katos poika, totuus puhuu ja toivottavasti käy niinku noi vee2 ja muut on toivonu että tallinkin matkustajamäärät laskee, siihen saakka kunnes siellä osataan käyttäytyä. Johtomiehiä myöden.
- Anonyymi
Edelleen sama meininki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle162206Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671509Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1061450Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A61332Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681295Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001194Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell741148Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.331115Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311077En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521046