rautajoki

Millonkas toi suonenjoki ja rautalampi tekee kuntaliitoksen?
tuleeks nimeks rautajoki vai s......
3641
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tulossa isompi liitos.....
suonenjoki, tervo,rautalampi ja vesanto
TERVESUORA nimeksi

Äänestä
  • ...sopisi konkurssi. Sinällään en Rautalampilaisina ottaisi Suonenjokea mihinkään mukaan. R-lammilla muistaakseni kunnan velka per asukas luokkaa 5-10€, S-joella sitten jotain ihan muuta luokkaa >tuhansia.

    Suonenjoen nykyinen johto on niin innoissaan kasvusta, että velkaa tulee ja paljon ja raha sijoitetaan tosi hyviin kohteisiin, kuten konkurssikypsien yritysten tukemiseen ja rahat menevät tietenkin vain omistajien pussiin, eivät työllisyyden parantamiseen.

    Äänestä

karttaa! Rautalammin ja Suonenjoen kannattaa liittyä Pieksämäkeen. Jos jonnekin pitää liittyä. Näin saadaan se herrojen haluama yli (vähän aikaa reilusti yli) 20000 asukkaan kunta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


esko kirjoitti:

Millonkas toi suonenjoki ja rautalampi tekee kuntaliitoksen?
tuleeks nimeks rautajoki vai s......

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu