kaksosM ja neitsytN

sopivuus

mitä vois heidän suhdesta tulla??

9

1885

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä aika

      hankala, mutta kaksonen on kieltämättä nokkela. Todennäköisin tulos on sama kuin neitsyt Maarialla: lapsihan siitä tulee.

    • kaksosena

      menee sukset aika ristiin neitsynaisien kanssa, mutta olenkin kaksosnainen. Olen heidän kanssaan täysin eri maailmasta. Kerran minulla on tulista säpinää neisytmiehen kanssa. Mies ihastui minuun ihan täysillä, mutta olimme samalla paikkakunnalla vain ¨pari päivää. Tapasin hänet uudelleen parin vuoden kuluttua ja sákenöi edellleenkin välillämme, mutta silloin oli sama juttu, olimme vain pari päivää samassa kaupungissa.Sitten minä poistuin maasta ja viime vuonna tapasin hänet sattumalta lähes 15 vueden jälkeen. On muuttanut samaan maahan ja samaan kaupunkiin kuin minä, on kuulemma asunut jo vuosia.ei minua muistanut, mutta vaihdoimme puhelinnumerot. En ole soittanut, parempi pitää mukavana muistona mielessä ja taas kerran olemme molemmat varattuja kuin silloinkin. parempi olla sotkematta omaa ja toisen elämää.
      Meni vähan jutun vierestä, mutta olkoon....

    • neitsytN

      Itselläni on vähäsen ollut jonkinlaista säätöä kaksosmiehen kanssa. Vihhdyn todella hyvin hänen seurassaan, ja hän nähtävästi minun. Kavereina ainakin tulee jotain, meillä ainakin kovin samanlainen ajatusmaailma. Miksikäs ei kokeilemaan, tulisiko suhteesta jotain!

    • Rillumarei

      Kaksos M ja Neitsyt N - Neljä vuotta yhdessä ja ainakin vielä sujuu mahtavasti! Antaa Palaa!

    • Yhdessä tähän mennessä 13 v...

      Eihän elämä aina ole ruusuilla tanssimista, ja ovathan luonne-erot välillä isot, mutta niinhän se on missä tahansa suhteessa. Seksi ainakin on yhä mahtavaa;-)

    • marsu

      Olin naimisissa kaksosmiehen kanssa ja kahdentoista vuoden jälkeen hain avioeron. Enkä ole päivääkään katunut.
      Ystäviä olemme edelleen, mutta siihen se jääköön.
      Mies oli todella tukahduttava ja mustasukkainen. En olisi saanut mennä minnekään (edes suihkuun) ilman häntä.. Lopuksi hän alkoi seurailla minua autolla, tutki lompakon ja kännykän kun siihen vain tuli mahdollisuus.. Olin koko avioliittoni ajan täysin uskollinen enkä olisi voinut edes kuvitella pettäväni, mutta kieltämättä muutaman kerran käväisi mielessä käydä vieraissa kun siitä kuitenkin koko ajan TÄYSIN aiheetta syytettiin.

      Toki meillä oli monia, monia upeita hetkiä ja kokemuksia. Huumorimme osui yksiin ja pystyimme nauramaan itsellemme.

      Tämä on minun kokemukseni neitsyen ja kaksosen suhteesta, toivottavasti omasi toimii! Onnea sinulle!

      • Kikang

        Neitsytnaiset ovat kylmiä. Ei oikeastaan ihme, että miehesi oli mustasukkainen. Hän ehkä epäili, että olet tuhlannut tunteesi muualle.


      • neitsytN
        Kikang kirjoitti:

        Neitsytnaiset ovat kylmiä. Ei oikeastaan ihme, että miehesi oli mustasukkainen. Hän ehkä epäili, että olet tuhlannut tunteesi muualle.

        Niin...tokihan asiat voidaan yleistää...Taidat olla itse saanut neitsyeltä siipeesi.. :)


      • Neitsytmies..
        neitsytN kirjoitti:

        Niin...tokihan asiat voidaan yleistää...Taidat olla itse saanut neitsyeltä siipeesi.. :)

        Itse olen kaksosnainen ja ystäväni on neitsyt... Hänen kanssaan oli aikansa hauskaa mutta omasta kokemuksesta voin sanoa että en koskaan pettänyt häntä vaikka tiesin sen näistä muista naisista, Nyt loppujen lopuksi laitoin välit poikki koska sydän on raastettu verille...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      91
      2076
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      39
      1343
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      137
      1005
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      218
      965
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      82
      836
    6. 95
      823
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      215
      724
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      74
      710
    9. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      52
      705
    10. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      638
    11. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      69
      621
    12. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      601
    13. 43
      591
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      467
    16. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      14
      460
    17. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      454
    18. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      452
    19. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      433
    20. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      427
    Aihe