Apua, näppis sekaisin.

Auttakaa te viisaat. Painoin vahingossa jotakin näppäinkomentoa ja nyt on en saa kirjoitettua ä-kirjainta Wordillä. Sulkumerkit on myös siirtyneet paikaltaan, toisesta sulusta tulee tähti ja toisesta sulku juuri toisinpäin kun sen pitäisi tulla. Millä siis saan korjattua tämän mokan??
1140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

sieltä määritä kieli.

1 Valitse Työkalut-valikosta Asetukset ja valitse Muokkaa-välilehti.
2 Valitse Automaattinen näppäim. vaihtaminen -valintaruutu. Sieltä rasti pois, niin enää ei
vaihtele ominpäin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jenna... kirjoitti:

Auttakaa te viisaat. Painoin vahingossa jotakin näppäinkomentoa ja nyt on en saa kirjoitettua ä-kirjainta Wordillä. Sulkumerkit on myös siirtyneet paikaltaan, toisesta sulusta tulee tähti ja toisesta sulku juuri toisinpäin kun sen pitäisi tulla. Millä siis saan korjattua tämän mokan??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu