Riskitankkeri näyttää pärjäävän hyvin suomen merialueella. Jääluokitukset byrokratiaa. Sitähän tämä tankkeri haluaakin todistaa toiminnallaan.
RISKITANKKERI
RISKITANKKERI
6367
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kesällä liikkuu huonokuntoisia laivoja SUOMEN meri
alueella vaikka kuinka paljon mutta ei tunnu hallitusta kiinnostavan pätkän vertaa. Nyt kun on
vaalit tulossa siirretään asiat työttömyydestä,
sairaudenhoidosta, vanhuksien kohtelusta jne. kreikkalaisen laivan jääluokitukseen joka on kunnossa. Koska pääministeri olisi ollut yhtä innokas 438.000 työttömän puolesta.
Koska suomen hallitus olisi yhtä innokkaasti olisi
kiinnostunut työttömyydestä joka koskee 438.000
henkilöä. Kuin kreikkalaisen laivan liikkumisesta
Suomen merialueella, jonka jääluokitus on kunnossa. Vaalit, vaalit pitää puhua asian vierestä.
Venäläisiä näemmä vituttaa.
Eikö se ole jo pässinselvää , että jos jo tyhjänä tulee ongelmia etenemisessä , niin mitä ne ovat täydessä lastissa? Ok - potkuri menee syvemmällä , mutta lastiakin ja vedenvastusta on sitten rutkasti enemmän.
Ei tarvita muutakuin tuulen käännös ja jäiden liikeellelähtö ja asia on selvä - tankkeri on jäiden puristeessa.
Kyllähän se on varma,et TANKKERI kestää...
ei muuta kuin kalastellaan ääniä vaalit tulossa.Veikkaan et kylkeen voi tulla painaumia,mut ei muuta.Se on enään turha rykiä kun LAIVAA jo lastataan...Tämäkin LAIVAN LASTAUS on ollut tiedossa jo kesällä,miksi siihen ei silloin ole puututtu??? NO,EIHÄN ÄÄNESTÄJÄ SITÄ MUISTAIS ET JOKU MINISTERI SASI AJOI LIPPOSEN KANS
ASIAA.........K O M E N T O I K A A !!!!!!!!!!
Eipä taida paljon olla tietoa jäissäajosta, kun olettaa tyhjänäkin olevan vaikeuksia. Mitä vähemmän tiedät, sitä enemmän kommentoit tiedollisesti vajaita kantoja.
Luulin että tässä ketjussa käsitellään jotenkin maanmainiota Levyraati-ohjelmaa...
:´(