Wimax

Eräs vaan

Miten lie on muilla toiminut wimax Mikkelin alueella?? Itse saatiin käyttöön Helmikuussa ja tosi hyvin toimi Kesäkuuhun asti, mut sitten tilttas.Puheliyhtiön mukaan syynä oli puuhun tulleet lehdet. Asentajat kävi mut ei oikein löytäneet parempaakaan paikkaa antennille, joten samaan paikkaa ja korkeuteen jättivät N. viikon päästä siitä niin kas kas yhteydet rupesi taas toimimaan ja nyt mentiin Marraskuun alkuun ja taas rupes yhdeydet pätkimään Ja eikä ole korjausta tullut asentajat kyllä kävi mittailemassa ja niiden mielestä pitäisi antennia nostaa parimetriä Ei kun pidempää mastoa etsimään", mutta minkähän takia?? toimihan se tännekkin asti moitteettomasti lukuun ottamatta kesän katkosta.rupee pikku hiljaa ihmetyttämään et mistä tässä on oikein kysymys.Nyt ei ainakaan puun lehdet ole haittana ja suuntauskin pitäisi olla kohdallaan onhan se ammatti-ihmisten jäljiltä.Ettei vain sattuisi olemaan lähettimessä vikaan?? puhelinyhtiön mukaan siellä on kaikki kunnossa "kuten aina"

2

613

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaihtelevat

      Puissa ei nyt ole lehtiä, mutta on niitä muitakin esteitä radioaalloille. Marraskuun alkupuolella taisi olla lumisateita.

      Nuo radiolinkit ovat luotettavia, jos antennista antenniin on suora näköyhteys. Kuuluvuuden äärirajoilla se on sitten tuollaista. Sääolosuhteet ja ties mitkä muut asiat voivat vaimentaa signaalin käyttökelvottomaksi.

    • Anonyymi

      Ei toimi ollenkaan koska koko verkkoa ei ole olemassa senkin hölmö!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      207
      3586
    2. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      13
      3376
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      73
      2549
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      9
      2175
    5. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      51
      2055
    6. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      8
      1904
    7. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      41
      1717
    8. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      90
      1591
    9. Mikä kaivatussasi

      kolahti? 💥
      Ikävä
      72
      1153
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      74
      1140
    Aihe