Miten kävi Dingowebin? Ylläpito on foorumista päätellen vaihtunut mutta miksi sivusto on yhä jäähyllä? Onko Dingoweb lopullisesti historiaa vai onko tässä joku päivityskatko?
Miten Dingoweb?
7
768
Vastaukset
- Anniina
Foorumi ja vieraskirja toimii.
- ottaa ruorista kiinni ...
jos ei M jatka hienoa työtään tai Se Virallinen Saitti kasva kaiken kattavaksi dingoporttaaliksi?
- tosiaan aikuisten oikeesti
ottaa ruorista kiinni ... kirjoitti:
jos ei M jatka hienoa työtään tai Se Virallinen Saitti kasva kaiken kattavaksi dingoporttaaliksi?
tehdä jotain. Ois se ihan kivaa ku ois dingofanisaitti taas.
- tiedottomuuden valtatielle
tosiaan aikuisten oikeesti kirjoitti:
tehdä jotain. Ois se ihan kivaa ku ois dingofanisaitti taas.
tiedon tuskaa -tai sen puutetta- rauhoittamaan voisi jopa ajatella moisen saitin uudelleenpystytystä - edellyttäen toki ettei kenekään liikavarpaille astuisi?
samanpa tien voisi yrittää koota tietoa kaikkien näiden maestrojen off-season produktioista ja muista edesottamuksistakin yhden sateenvarjon alle.kun näin epävirallisesti liikkeellä eipä luulisi eri levy-yhtiöiden tai muiden myyntiorganisaatioidenkaan moisesta kavahtavan. ja jospa sen vielä tekisi niin, ettei mitkään hauskat pop-upitkaan päivää pilaisi eikä "keksitkään" murenisi kovalevyille ylläpitäjien harmiksi.
hmmmmm. saakohan ajatus kannatusta...kahvitaukoja - kun tuon kahvinkin juonnin on lopettanut - voisi löytyä moiseen taukopuuhasteluun.
jos näin nimeksikö mielikuvituksellisestiko dingo2web?
- aikoja sitten jo
Dingowebin ylläpito vaihtui aikoja sitten eikä uusi ylläpito ilmeisesti saanut huonossa jamassa ollutta Dingowebiä uuteen nousuun (domain-nimien kaatuminen, suosion hiipuminen yms.)
harmi :( - Dingowebbi takaisin!
Dingo Web takaisin nettiin jotta on faneilla joku paikka jossa voidaan majailla! Pistetäänkö adressi pystyyn jos ei muuten uskota.
- dingofani
Onneksi Dingoweb kuitenkin toimii taas :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst15411034Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i474275Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58654022Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat1953653PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1013486Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1013340Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.731980Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis161295Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt155998Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun269957