tankit tyhjenee....

puistotiellä ei kannata paljon bensaa tankissa pitää..muutaman kuukauden aikana on tankki tyhjennetty nyt 4 kertaa..bensaa varkaat ovat saaneet kaikkiaan ehkä n.5 litraa joten tässä tapauksessa olen minä se joka nauraa viimeiseksi!!!
71224
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Rahamiehiä jo asuinpaikkasi puolesta, käh käh!!

Äänestä
  • taidat olla vielä aika pieni kun ajattelet että asuinpaikalla on jotain tekemistä rahojen ja omaisuuden kanssa.itse olen maailmaa jo sen verran nähnyt että tiedän omakotitalon omistajia joilla on satojen tuhansien velat niskassa ja rahat loppu ja vuokralla asujia joilla taas on pankkitilillä ne sadat tuhannet.itsekin omistan useita autoja joten ei se rahaa katso se asuinpaikka!!!

    Äänestä

  • ärsyttää kirjoitti:

    taidat olla vielä aika pieni kun ajattelet että asuinpaikalla on jotain tekemistä rahojen ja omaisuuden kanssa.itse olen maailmaa jo sen verran nähnyt että tiedän omakotitalon omistajia joilla on satojen tuhansien velat niskassa ja rahat loppu ja vuokralla asujia joilla taas on pankkitilillä ne sadat tuhannet.itsekin omistan useita autoja joten ei se rahaa katso se asuinpaikka!!!

    kenties Lada, Toyota, Nissan. 80-90-luvun vuosimalleja ? Ilmankos sulla niin monta ajokatosta..

    Äänestä

Kannattaa ostaa tankkiin sopiva lukko. Eikö niitä ole Mjulla myynnissä?

Äänestä
  • meinaatko että se lukko estää varkaudet?? mulla ainaki on ruuvarilla pistetty lukko rikki ja tankki tyhjennetty.Lukot on vaan hidasteita ei esteitä!!

    Äänestä

Tarpeeseen menivät.
Palataan keväällä taas asiaan kun mopokausi alkaa...

Niin, ei se lukko mitään auta, säästä vaan rahasi ja jätä ostamatta. niin ei laiteta hiekkaa tankkiinkaan...

Äänestä

yrittivät tossa pari yötä sitten viedä kiepintiellä autosta bensaa.amatöörit rikkoivat lukon ja korkin kansi hajos.
tiedoksi vaan ei se ollut edes lukossa.amatöörit...nassikat.nauran teille :-)))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ärsyttää kirjoitti:

puistotiellä ei kannata paljon bensaa tankissa pitää..muutaman kuukauden aikana on tankki tyhjennetty nyt 4 kertaa..bensaa varkaat ovat saaneet kaikkiaan ehkä n.5 litraa joten tässä tapauksessa olen minä se joka nauraa viimeiseksi!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu