Oi niitä aikoja...

Tuleeko teille joskus kaipaus niihin nuoruuden aikoihin kun kavereiden kanssa hilluttiin ympäri tervakoskea ja pidettiin snakkaria pystyssä!! =)
112040
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

monta asiaa tekisin toisin,jos voisin ,siskokulta:-)

Äänestä
  • Mutta oletteko koskaan miettinyt, missä on tän päivän teinit? Koko kylä vkl iltasin ihan kuollu?

    Äänestä

  • täällä! kirjoitti:

    Mutta oletteko koskaan miettinyt, missä on tän päivän teinit? Koko kylä vkl iltasin ihan kuollu?

    Viesti

    Äänestä

  • arben kirjoitti:

    Viesti

    tapojas!!

    Äänestä

nakkarin takana joenpenkalla

Äänestä
  • :-)

    Äänestä

Outi piti kovaa kuria siel, ihanan tuttua ja turvallista... mut sitten kun omistaja vaihtu niin istuttiin siel sisällä kahvilassa kittaamassa pussikaljaa. ja joka vappu kannettiin sohva snakkarin eteen. jos halusi nähdä tuttuja niin snakkarilta löyty aina porukkaa vaikkei olis ollu edes mikään juhlapyhä. nykyään kaikki kai istuu vaan kotonaan pleikkarin ääressä?

Äänestä
  • totta. snakariaikaa ikävöin. Vuotta mm.98

    Äänestä

  • Muistan myös ajan, kyllä se oli hienoa! =D Vappuna ei meinannut snakkarin taakse mahtua kun porukkaa oli kun pipoo. =)Muistan myös erään vapun kun niitä huonekaluja pojat kantoivat vesitornin viereen...

    Aina käveltiin ostari snakkari rundia tai sitten istuttiin auton takapenkillä ja juotiin sitä kuuluisaa light beeriä (Yök!)
    -Jonna-

    Äänestä

nuoruuteen. Kyllä Tervakoski on paljon muuttunut niistä ajoista, kun ei ollut vielä edes snakkaria! En ole ihan varma, onko muutos ollut edes hyvään suuntaan. TOY:llä oli 1600 henkeä töissä ja esim. pientareet, uimarannat, puutarhat jne. kunnossa ja siistejä.
Mitä on tänään? Pelkkiä ampumis- ja tappelujuttuja huumehörhöjen lisäksi. Hillumiset on muuttuneet pillumisiksi porukalla!

Äänestä

Se oli mahtavaa aikaa (8o-90 luku).Nakkaril oltiin koko nuoriso mut entäs nyt ei minkäänlaista toimintaa kyläl,no en kyl asu enään tervas mut käyn silti aikas usein siellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VM-80 kirjoitti:

Tuleeko teille joskus kaipaus niihin nuoruuden aikoihin kun kavereiden kanssa hilluttiin ympäri tervakoskea ja pidettiin snakkaria pystyssä!! =)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu