Opas truegoottiuteen.
Mehulinko->ösmös
9870
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
just näin!!111meikä on truugootti
Hassua, mutta tarkemmin ajatellen kun ton "oppaan" luki niin huomasi että irc-galleriassa kaikki gootit täyttää 8/10 osaa noista "vaatimuksista".
""oppaan" luki niin huomasi että irc-galleriassa kaikki gootit täyttää 8/10 osaa noista "vaatimuksista"."
Sitä varmaan kirjoittaja hakikin kirjoituksellaan :D.
Niin voisi olettaa. :P
Aivan ihana ;)
Sai pikkuvanhan kalkkinaamankin hyvälle tuulelle.
Ai vähänkö ironiaa pelissä? Tämähän oli hauska! x)
:DD hihi. No siis ironinenhan tuo teksti eittämättä oli mutta tyhmää silti haukkua noita bändejä, jotkuthan niistä ihan hyviäkin ovat ja joakisella on oma makunsa. Tosin hyvä huomauttaa siitä etteivöt mm 69eyes, nightwish ja cof ole goottibändejä. Minusta kuitenkn gootti "saa" olla jos kuuntelee noitakin, mutta sitten pitää myös kuunnella oikeaa goottimusaa (ei sillä prusteella että se on "truu!""
Muttassiis, type o negativehan on ainakin gothic metalia?=D
...antaa lasten leikkiä.
Minusta ihminen saa kuunnella mitä ikinä lystää ja määritellä itse goottiutensa siinä missä pissisyytensäkin.
Doesn't really matter. Couldn't care less.
Aivan mainio! Loistavaa ironisointia. Ja hei, kyllä nyt kaikilla täytyy olla tän verran huumorintajua ;D Ei saa tykätä huonoa. Tänhän vois lukea silleen "älä-vaan-tee-näin-ollaksesi-true"-juttuna.