Löin tyttöä

idiootti80

Käydään samaa koulua ja oltiin vaihdeltu katseita fysiikantunnilla. Olen ehkä vähän ihastunu. Ei olla koskaan juteltu enkä edes tiedä hänen nimeään.
Pikkujouluissa törmättiin tanssilattialla ja hauskaa oli hetken aikaa, mutta jotenkin kun oli viinaa veressä ja kova meno päällä niin sitten jotenkin tein leikilläni pari nyrkiniskua häntä kohti. Tarkotus oli kai viestittää että oot upee mimmi ja että haluun iskee sua, mutta missään nimessä ei ollu tarkoitus osua. No nyrkki osui vasempaan tai oikeaan silmäkulmaan.
Muistaakseni sen tytön tyttökaveri ajoi mut pois. Joten en muistaakseni edes pyytänyt kunnolla anteeksi. Vittu että hävetti seuraavana aamuna, kun rupes muistaan tapahtumia. Nyt jos näen sen tytön koulussa, aijon pyytää todella nöyrästi anteeksi. En tiedä hyväksyykö hän anteeksipyyntöäni ja jotenkin musta tuntuu, että en edes ansaitse hänen anteeksiantoaan. Mutta se tyttö saa vaikka lyödä mua jos se auttaa asiaa.

6

2079

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokemusta on...

      Itsellänikin on hieman vastaavanlainen (tosin vähän vakavampi) kokemus ja sitä olen hävennyt jo vuosia. Anyway, pääasia on, että olet itse tajunnut, mitä teit ja nyt kyllä "maksat" siitä taatusti jollakin tavalla, vaikka tuo nyt olikin vahinko.

      Sinuna kävisin pyytämässä anteeksi tuosta teosta! Älä kuitenkaan missään nimessä oleta, että se tyttö hyväksyisi mitään anteeksipyyntöjä. Voi nimittäin hyvinkin käydä niin, ettei se edes halua kuulla sinulta yhtään mitään. Joka tapauksessa tärkeintä on se, että itse tiedät tapahtuneen olleen vahinko (niin kuin sanottu) ja että hän tietää sen, että olet pahoillasi.

      Toivottavasti muuten yksikään kavereistasi ei nähnyt tuota tapahtunutta tai ymmärtänyt asiaa niin, että olisit tuon tehnyt tahallasi. Voisit siinä tapauksessa varautua siihen, etteivät he sinua välttämättä ainakaan vähään aikaan kunnioita tai ylipäänsä halua tavata sinua.

      Jos sulla ei ole mitään hävittävää, niin koeta jollakin tavalla viestittää sille tytölle, että oikeasti todellakin pidit hänestä ja tuo tarkoituksesi oli tavallaan päinvastainen. Mut niin kuin jo sanoin, niin ei kannata odottaa minkäänlaisia ihmeitä ja kandee ehkä ottaa sekin asia huomioon, että vaikkei toi juttu kauhean vakava ole, niin sille tytöllä se voi edelleen olla tuoreessa muistissa ja sun anteeksipyynnöt voivat tulla jopa liian aikaisin siitä puhumattakaan, että sanoisit oikeasti välittäneesi hänestä.

      Naisten kanssa ei kaikki ole ollenkaan vaivatonta ja tähdennän vielä sitäkin, että useimmat sodat ovat kautta aikojen saaneet alkunsa väärinkäsityksistä! Toki tässä ei ole tietenkään kyse varsinaisesta sodasta, mutta tietynlaisesta sosiaalisesta jännitteestä kuitenkin ;)

      • Kokemusta on!!

        Luultavasti tulet saamaan piakkoin syytteen pahoinpitelystä. Suomessa ei saa edes vanhingossa lyödä ketään lättyyn :)


    • naistenhakkaaja

      älä selittele

    • minäx

      Mä olen aina vihannut ja inhonnut miehiä jotka muka leikillään "varjonyrkkeilee" tai tekee jotain muuta idioottimaista.
      Mikä helvetin kiinnostuksen osoitus se on jos toista kohti nyrkkeilee?
      Taidat olla aika pentu.

      • sinäx

        niin mut se kävikin fysiikantunneilla, ei edes luennoilla. Taitaapi olla vielä sakkolihaiässä.


      • Vanha Pelaaja

        Etpä sinäkään sen kypsempi taida olla. Viha ja inho sekä ylenkatse ovat vähän semmoisia lapsellisia suhtautumistapoja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työttömyys on kasvussa - Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa

      Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa. Työttömyys on kuitenkin kasvussa. Mitä itse aja
      Maailman menoa
      468
      3614
    2. Ruumis kanavassa

      Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan
      Suomussalmi
      24
      2158
    3. Mikä piirre on kasvoissa tärkein?

      Mikä piirre on kasvoissa tärkein kun valitset seuraa itsellesi?
      Ikävä
      139
      1997
    4. Pieni nainen, paras nainen

      Näin se nyt vaan on. Mieheltä
      Ikävä
      108
      1597
    5. Suurimman myrskyilyn jälkeen

      vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul
      Ikävä
      48
      1470
    6. Tojotamies törttöili taas auton eteen

      Ja taas joku Tojotapappa vähät välitti liikennesäännöistä ja kääntyi viitostietä ajaneen auton eteen tänään, tällä kerta
      Suomussalmi
      36
      1274
    7. Mikä häpeä Haapaveden kaupungille

      Avin huomautuksen mukaa hoitoyksikkö on ollut monin osin lainvastainen. Huomautettavaa on monista asioista. Miten Haa
      Haapavesi
      66
      1236
    8. En sano tätä pahalla

      Mutta olihan meillä aika reippaasti ikäeroa ja aivan erilaiset elämäntilanteetkin. En vaan jotenkin tajunnut sitä aiemm
      Ikävä
      84
      1225
    9. Ei mitään menetettävää

      Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo
      Ikävä
      163
      1176
    10. Tiedättekö miksi mies on olemassa?

      Lisääntymistä varten. Ei mitään muuta hyötyä. Jos nainen voisi lisääntyä ilman miestä, luuletteko miehet että naiset tar
      Ikävä
      209
      1000
    Aihe