Käydään samaa koulua ja oltiin vaihdeltu katseita fysiikantunnilla. Olen ehkä vähän ihastunu. Ei olla koskaan juteltu enkä edes tiedä hänen nimeään.
Pikkujouluissa törmättiin tanssilattialla ja hauskaa oli hetken aikaa, mutta jotenkin kun oli viinaa veressä ja kova meno päällä niin sitten jotenkin tein leikilläni pari nyrkiniskua häntä kohti. Tarkotus oli kai viestittää että oot upee mimmi ja että haluun iskee sua, mutta missään nimessä ei ollu tarkoitus osua. No nyrkki osui vasempaan tai oikeaan silmäkulmaan.
Muistaakseni sen tytön tyttökaveri ajoi mut pois. Joten en muistaakseni edes pyytänyt kunnolla anteeksi. Vittu että hävetti seuraavana aamuna, kun rupes muistaan tapahtumia. Nyt jos näen sen tytön koulussa, aijon pyytää todella nöyrästi anteeksi. En tiedä hyväksyykö hän anteeksipyyntöäni ja jotenkin musta tuntuu, että en edes ansaitse hänen anteeksiantoaan. Mutta se tyttö saa vaikka lyödä mua jos se auttaa asiaa.
Löin tyttöä
6
2102
Vastaukset
- Kokemusta on...
Itsellänikin on hieman vastaavanlainen (tosin vähän vakavampi) kokemus ja sitä olen hävennyt jo vuosia. Anyway, pääasia on, että olet itse tajunnut, mitä teit ja nyt kyllä "maksat" siitä taatusti jollakin tavalla, vaikka tuo nyt olikin vahinko.
Sinuna kävisin pyytämässä anteeksi tuosta teosta! Älä kuitenkaan missään nimessä oleta, että se tyttö hyväksyisi mitään anteeksipyyntöjä. Voi nimittäin hyvinkin käydä niin, ettei se edes halua kuulla sinulta yhtään mitään. Joka tapauksessa tärkeintä on se, että itse tiedät tapahtuneen olleen vahinko (niin kuin sanottu) ja että hän tietää sen, että olet pahoillasi.
Toivottavasti muuten yksikään kavereistasi ei nähnyt tuota tapahtunutta tai ymmärtänyt asiaa niin, että olisit tuon tehnyt tahallasi. Voisit siinä tapauksessa varautua siihen, etteivät he sinua välttämättä ainakaan vähään aikaan kunnioita tai ylipäänsä halua tavata sinua.
Jos sulla ei ole mitään hävittävää, niin koeta jollakin tavalla viestittää sille tytölle, että oikeasti todellakin pidit hänestä ja tuo tarkoituksesi oli tavallaan päinvastainen. Mut niin kuin jo sanoin, niin ei kannata odottaa minkäänlaisia ihmeitä ja kandee ehkä ottaa sekin asia huomioon, että vaikkei toi juttu kauhean vakava ole, niin sille tytöllä se voi edelleen olla tuoreessa muistissa ja sun anteeksipyynnöt voivat tulla jopa liian aikaisin siitä puhumattakaan, että sanoisit oikeasti välittäneesi hänestä.
Naisten kanssa ei kaikki ole ollenkaan vaivatonta ja tähdennän vielä sitäkin, että useimmat sodat ovat kautta aikojen saaneet alkunsa väärinkäsityksistä! Toki tässä ei ole tietenkään kyse varsinaisesta sodasta, mutta tietynlaisesta sosiaalisesta jännitteestä kuitenkin ;)- Kokemusta on!!
Luultavasti tulet saamaan piakkoin syytteen pahoinpitelystä. Suomessa ei saa edes vanhingossa lyödä ketään lättyyn :)
- naistenhakkaaja
älä selittele
- minäx
Mä olen aina vihannut ja inhonnut miehiä jotka muka leikillään "varjonyrkkeilee" tai tekee jotain muuta idioottimaista.
Mikä helvetin kiinnostuksen osoitus se on jos toista kohti nyrkkeilee?
Taidat olla aika pentu.- sinäx
niin mut se kävikin fysiikantunneilla, ei edes luennoilla. Taitaapi olla vielä sakkolihaiässä.
- Vanha Pelaaja
Etpä sinäkään sen kypsempi taida olla. Viha ja inho sekä ylenkatse ovat vähän semmoisia lapsellisia suhtautumistapoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1046684KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3706264Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603123Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112604Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1072256- 1251814
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191673Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341395Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811350- 731237