Muutamia neuvojani poistettu

kuten viimasuojan oma toteutukseni ja millä se kiinnitetään, Eli tarvikeliike on ilmoittanut että oikea nimitys on "pyrrö"! Se on jousilangasta väännetty spiraali, jonka keskeltä menee suora lanka läpi ja sen päässä on koukku maskiin kiinnitystä varten. Sekä vanhempaa tuupparia koskevia vastauksia ei näy? Onko joku pässi kirjoitellut tuossa välillä niin härskiä, että ne on sitten sen takia hukattu? Olin pari/kolme viikkoa poissa ja huomaan että neuvot kyselijöille menettävät merkityksensä, toivottavasti tarvitsija kuitenkin ehti ne lukea. Olen kyllä joskus itsekin aikoinaan vastannut provoilijalle samalla mitalla. Octaviasta on helppo vääntää ajattelemattomien ajanvietettä.

4

879

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minunkin neuvojani

      On ahkerasti poisteltu - neuvojani meinaan. En millään ehdi kaikkia opastamaan ja neuvomaan kun pitää muutkin hommat hoitaa. Työmaata kyllä riittää varsinkin tällä palstalla.

      • uudestaan se

        Skodan vikalista aina viikon välein!


      • kuningatar

        Olen huomannut, että se "työmaa" on levinnyt eräille muillekin palstoille ...

        Ei ihme, että ei aika meinaa riittää. Kovin tuottamatonta työtä kirjoittaa palstalle tekstejä, joita ehtivät lukea vain konetta jatkuvasti päivystävät. Ei taitaisi neuvot kelvata rekisteröintiä vaativille palstoillekaan ;-)


      • jotakin ja

        Yritän vain ja ainoastaan auttaa ja opastaa kanssa-autoilijoita. Täysin pyyteettömästi. Ahkeralla työllä ja mm. kahdella Skodalla satojatuhansia ajaneena sitä on oppinut yhtä jos toistakin. En väitä osaavani kaikkia asioita, voi olla jokin uusi ohjauselekroniikan softajuttu josta en lähde muita neuvomaan (vaikka olenkin myös niistä hyvinkin perillä ja hallitsen mm. CAN väylän erikoisuudet)vaan pyydän asianosaisia kääntymään valtuutetun korjaamon apuun.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      162
      1578
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      141
      1224
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      889
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      70
      836
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      727
    6. 53
      722
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      705
    8. 87
      637
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      193
      598
    10. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      582
    Aihe