Vaihtarivuosi Ranskassa...

Onko kenellekään kokemuksia vaihtarivuodesta Ranskassa? Jos on niin voisiko joku olla niin ihana ja kertoisi minulle jotain tuosta maasta, kulttuurista, koulusysteemistä yms=) Moikka!
3246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Löysin tämän osoitteen STS:sän esitteestä:
[email protected]
Käy sivuilla www.sts.fi

Äänestä

www.sts.fi

Äänestä

Käyppä osotteessa www.demi.fi ja siellä keskusteluun jossa aiheena on koulu ja siellä on vaihtareille ihan oma keskustelu. Sieltä löytyy paljon nyt maailmalla olevia ja ensi vuonna lähteviä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suvi kirjoitti:

Onko kenellekään kokemuksia vaihtarivuodesta Ranskassa? Jos on niin voisiko joku olla niin ihana ja kertoisi minulle jotain tuosta maasta, kulttuurista, koulusysteemistä yms=) Moikka!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu