Philipsin tuoteluettelo:
"TAULUTELEVISION KEKSIJÄNÄ PHILIPS ON JOHDONMUKAISESTI KEHITTÄNYT UUSIA KUVATEKNIIKOITA. MONET KEKSINNÖISTÄMME OVAT LÖYTÄNEET TIENSÄ KAIKKIEN VALMISTAJIEN TUOTTEISIIN."
"TAULUTELEVISION KEKSIJÄNÄ PHILIPS ON JOHDONMUKAISESTI KEHITTÄNYT UUSIA KUVATEKNIIKOITA. MONET KEKSINNÖISTÄMME OVAT LÖYTÄNEET TIENSÄ KAIKKIEN VALMISTAJIEN TUOTTEISIIN."
Vastaukset 4
Vanhimmat
se taitaa olla...
Kolmiuloitteisen LCD näytön joka ei tarvitse
erillisiä 3d laseja tai muita laitteita.
Pelaajille uutta ulottuvuutta varmaan tiedossa
tulevaisuudessa.
http://www.research.philips.com/newscenter/archive/2005/050902-3dsignage.html
tuntuu,että Pelle Peloton keksi sen jo ennen Philipsiä..?Lienenkö väärässä?
Saattaa hyvinkin olla, muistan kun joskus 90-luvun alkupuolella lueskelin Philipsin tuotekuvastoa, ja siellä luki jotakuinkin "Tulevaisuudessa televisiot ovat litteitä kuin taulut, ja ne voi ripustaa vaikka seinälle" ja muutamia malleja oli jo siinä kuvastossa. Se oli ensimmäinen kerta kun missään moisia näin. Tosin olin silloin alle 10-vuotias, että en välttämättä ihan täydellisesti ollut kaikesta tekniikasta perillä. Mutta ainakin tuntuivat Philipsillä tietävän missä mennään.