että kyllä olette .................! tuntuvat olevan aikamoisia ääliöitä nuo mummut ja papat, samoin kuin äidit ja isät. Lieneekö yhtään mieleistä kummassakaan ryhmässä. Valitusvirsiä vaan veisataan puolin ja toisin ja aina löytyy joku joka on vielä viisaampi kuin se edellinen viisas.
Täytyy
sanoa
4351
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kun et keksinyt muuta valitettavaa, niin valitit muiden valittamisesta ;)
mummoton asiallinen ja tietävä vastaaja?
Putkinäkö ymmärryksessä ja lukutaidossa on todella tympivää.
Mielipide tyhjän päällä, todella tyhjää kolkompi.
Sytyttääkö? Leikkaakos lanttu näin joulun alla.?
sinun katsella mitä muualla kirjoitellaan. Kyllä on monenlaista viheltäjää, on myös moneen lähtöön ongelmia...esim eräällä tytöllä oli murhe oliko hänen "pimppinsä" mennyt pilalle synnytyksessä, että silleen. Vaivat on monet. En tuomitse häntäkään ihmettelen vain sinun ongemaasi, voithan kirjoittaa omista tuntemuksista, kai sinullakin on joku sydäntä painava asia kun olet niin kiivas kommentoimaan. Eiku asiaa vaan ja pohtimaan, omille palstoille.
Ehkä se vaan johtuu siitä, että ne ovat hankkineet pentunsa kaikki liian nuorina ja alhaisella koulutustasolla. Sama anoppipalstalla.