lörppähuuli, jolla jatkuva meikkaaminen on nyt jo vanhentanut ihoa huomattavasti. Silmäluomet ovat kurttuiset, kun Sarilla on muutenkin tuskin niitä ollenkaan. Meikillä ja kaartuvilla tekoripsillä Sari yrittää epätoivoisesti ehostaa omaa ulkonäköään, mutta täytyy muistaa, että niin esim mallienkin iho vanhenee huomattavan paljon nopeammin jatkuvan meikkaamisen vuoksi. Se kuluttaa ihoa. Näkeehän sen nyt jo Saristkin kuinka kuluneet kasvot ilman meikkiä!
Sari ilman meikkiä?
Ihan tavallisen näköinen
5667
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
sä vaan omasta ihosta
Tekisin itsekkin kaikkeni, jotta töllössä näkyessäni näyttäisin per/ pv. mahd. hyvältä. Rumilus olen, enkä saatana kyllä meikittä subin kameroiden edessä vanuis...Oli sitä nahkaa , tai ei.Fani Sarille ne ole!
Eiköhän suurin osa meistä ole tavallisen näköisiä ilman meikkiä?! Onko Sari joskus sanonut että ei olisi tavallisen näköinen? tai joku muu?
Onko tavallisen näköinen ihminen jotenkin huono asia?
Minkäs näköinen itse olet, kun noin kovasti on varaa arvostella?
Ilmeisesi olet joku antimeikkaaja... miksei muut sitten saa ehostaa itseään jos haluaa?
Ja samoin minä, jos telkkarissa joutuisin heilumaan niin puunaisin kyllä itteäni ihan samalla lailla...
Miksi sulla on siis varaa arvostella toisten ulkonäköä, asia jolle kukaan ei mitään voi?
Mitä ihmettä se sun elämää liikuttaa, että kuka käyttää meikkiä, kuinka paljon, missä ja milloin?
..ja sen lisäksi sillä on täydellinen kroppakin!
Sari on söötti meikillä ja ilman..ja sen lisäksi tosi kivan tuntuinen likka,yhtä ystävällinen kaikkia kohtaan. Jos Sarin meikkaaminen ärsyttää teitä, niin eiköhän se ole teidän ongelma =)
Se joka Saria rumana pitää, vois kävellä peilin ohitse ja pysähtyä siihen hetkeks....
Itse olen saanut sellaisen käsityksen Sarista, että hänellä on tosi huono itsetunto. Miksei ihminen voisi meikata, jos on silloin varmempi olo? Kun 24/7:aa on seurannut, niin Sari on monta kertaa sanonut olevansa ruma ilman meikkiä ja muutenkin mollannut itseään. Ihan suotta!
Näillä palstoilla liikkuu vaan kateellisia niin paljon, ihmiset eivät jaksa meikata joka aamu yhtä kauan kuin Sari! ;) Ja en ymmärrä tuota Sarin meikkaus-kohua, miksei kukaan valita Ollista? Sehän on niin epäsiisti, että yököttää! Ei käy edes suihkussa!