hän on siivonnut viestejä oikein urakalla.
No hyvä kun homma toimii..
Tuulista siis saamme ja näemme aikain merkkejä ja viestejä.
No hyvä kun homma toimii..
Tuulista siis saamme ja näemme aikain merkkejä ja viestejä.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
vain toimia anonyyminä vai onko ylläpito asialla !
syyllinen; hänhän oli niin hirveän kauhean kammottava!
kuin entinen. Älkää luulko että entinen täällä enään olisi, sai varmaan ihan tarpeekseen olla sylkykuppina täällä.
Pyysin eilen poistamaan aloituksen UUSI KESKUSTELUPALSTA USKOVAISILLE. Perustelin pyyntöäni että aloitus on syrjivä ja loukkaa osaa palstan kirjoittajista.
Ei ole poistettu.
Mitäs täältä sitten on poistettu?
ja sitä ei sen vuoksi poistettu.
-Uusi keskustelupalsta uskovaisille- oli kaksi. Toinen on poistettu.
poistamaan se toinenkin.
varten pyydät poistoja? Se oli hyvä ketju.
Pysy pois jos olet niin herkkähipiäinen.
Olin vastaamassa Sinulle ja linkitin hyvän jutun tuolta toiselta palstalta, kun minulle ilmoitettiin, että ko ketju on poistettu.
Ei Sinulle muuta nyt eikä vasta!
Oot tyhmä!
se Sinä olet. Menee ihan lörinäksi, kun kaikki hyvät ketjut lähtee pois. Mieluummin pysy Sinä pois.
Minuun vain sattuu kun ihmisiä luokitellaan USKOVAISIIN ja muihin.
Yritän vastedes opetella ajattelemaan, että sellainen luokittelija kaipaa varmaankin itse arvostusta ja siksi halveeraa toisia.
Mopin aikana en juuri pyytänyt poistoja, mutta nyt sen tein. Voisitko sen linkin panna tähän. Rupesi kiinnostamaan.
En tee poistoilmoituksia, ihan rauhassa saatte kirjoittaa USKOVAISISTA ja EPÄUSKOISISTA.
Otan sellaisen jatkossa vain huulenheittona. Vl-ihmisten harjoittama muiden syrjintä toivottavasti jääkin vain huulenheitoksi.
juoruista, tällä palstalla ja päivällä oli hävinnyt useampi muukin
ilmoituksia asiattomista viesteistä, kun ylläpidolta puuttuu asiaan vihkiytyneiden sormituntuma mikä Mopilla oli. Ylläpito saattaa poistaa ihan mitä vain, kun joku vain sitä pyytää.
Sillä taas saadaan palsta täysin sekaisin.
ei poistata tätäkin.
Leenä, linkitin siihen poistettuun ketjuun tuolta entisen "seriffin" palstalta erään saarnamiehen vastauksesta.
Oletko käynyt katsomassa siellä: Yleistä, Televisiokiellon meilivata.
Mielestäni sinne on rantautunut saarnamies pitämään porukan nuhteessa. Taitaa jutut loppua siihen!
En laita linkkiä, koska se on jo kolmeen kertaan poistettu.
"Ensiksi sanoisin, jos joku ajattelee, että tämä on liian ahdasmielistä ja tarpeetonta, sanoisin: Kävin itsessäni sisäistä tutkiskelua, mikä asenne ottaa tähän, etten aiheettomasti sitoisi kristittyjen vapautta. Varsinkin tämä tuli ajankohtaiseksi joutuessani saarnamatkalle Amerikkaan. Siellä sain tutustua tv-ohjelmaan mm. lehtisien ja ihmisten kertomusten kautta, ja siitä hedelmästä, mitä se oli vaikuttanut katsojissaan. Nämä asiat ja myös Amerikan Siionin ja puhujaveljien yleinen ymmärrys sen vaarallisuudesta Jumalan lasten uskonelämälle sai minut tähän vakaumukseen. Mutta eivät ainoastaan nämä, vaan Jumalan Hengen ilmoitus vahvisti tämän."
mitä sattuu. Ei tämmöisestä mitään tule. Sinne pitäisi ilmoittaa, että mieluummin ovat siivoamatta ollenkaan, kuin huitovat täydellä asiantuntemattomuudella.
Päivän verran tämä oli ilman mitään putsausta, ja oli rauhallinen ja elävä palsta. Tuntui, että ihmisillä oli enemmän normaalia vastuuntuntoa kirjoituksistaan, kun ei ollut ketään niitä vahtimassa. Kun on arvaamatonta kyttäystä ja poistoja, ihmiset häiriintyvät ja rupeavat käyttäytymään huonommin.
Mikähän tuota Eniroa vaivaa, kun ei korjaa tekniikkaansakaan kuntoon. Tällä menolla koko Suomi24-foorumi hiipuu, ihmiset eivät viitsi olla enää mukana, kun on melkein aina niin hidasta tämä touhu. Eikö Eniro halua investoida tekniikkaan ja sheriffien palkkoihin? Palkattomaan sheriffin työhön näyttää olevan jo vaikea saada ketään. Firma näyttää ajavan itse alas koko keskustelufooruminsa.
mitä joku keksii pyytää poistettavaksi.
Minä se en ainakaan enää ole, en niiden kahden USKOVAISILLE -ketjun jälkeen. Minun puolestani palstalla saa olla jatkossa ihan mitä vain. Vaikka kuinka loukkaavat ja syrjivät viestit.
Tärkeintä että keskustelu käy. Käyköön sitten vaikka kuumana.
On tosiaan outoa moppaamista. Kirjoitin tuonne ylemmäksi ketjuun toivomuksen, että erilaisten keskustelupalstojen perustajat ja modet ilmoittaisivat reilusti mikä on palstan henki. Sallitaanko kritiikki vai ollaanko kaikki vain yhtä ja samaa mieltä. Kannustin avoimuuteen ja rehellisyyteen. Tämä toivomukseni poistettiin melkein heti kun olin sen sinne laittanut!
Mistä se kertoo että rehellisyyden toivominen on jollekin uhka?
On tosiaan outoa moppaamista. Kirjoitin tuonne ylemmäksi ketjuun toivomuksen, että erilaisten keskustelupalstojen perustajat ja modet ilmoittaisivat reilusti mikä on palstan henki. Sallitaanko kritiikki vai ollaanko kaikki vain yhtä ja samaa mieltä. Kannustin avoimuuteen ja rehellisyyteen. Tämä toivomukseni poistettiin melkein heti kun olin sen sinne laittanut!
Mistä se kertoo että rehellisyyden toivominen on jollekin uhka?
herkkähipiäinen saaraleena heilui luuta-akkana ja ilmoitteli jatkuvasti poistettavia, koko ketjuja. Aivan surkea esitys. Oli muka loukkaantunut jostain eriarvoisuudesta mopin uuden palstan suhteen. Vertasi sitä jopa Etelä-Afrikan tilanteeseen!
Laitoin viestiä ainakin kolme kertaa ja samantien oli kaikki taas poistettu!
Pyysin ylläpitoa poistamaan kaksi aloitusta, jotka oli otsikoitu "UUSI KESKUSTELUPALSTA USKOVAISILLE" nimenomaan tuon syrjivän USKOVAISILLE takia.
En syyllisty enää tämän jälkeen syrjinnästä ilmoittamiseen. Ymmärrän nyt, että syrjintä on niin sisäänleivottu vl-taikinaan että se ei taidakaan olla noukittavissa kuin on roska. Kyseessä onkin kukaties vl-taikinan leivonnan onnistumisen kannalta oleellinen ainesosa: HIIVA.
kun et enää ilmoittele tyhjiä. En ole vl, mutta kyllä otti päästä, kun menit hyviä keskusteluja poistattamaan. Ei täällä kannata olla niin herkkähipiäinen.
Keskustellaan!
kirjoitettu viattomalla mielellä. Niiden tekijä on kai uusi näillä palstoilla, eikä tunne täkäläisiä kommervenkkejä. Puhui vain, niinkuin vl:t puhuvat.
Siinä olet oikeassa, että ei roskien noukkiminen auta, vika on hiivassa.
Katsoin moppaajasefun galleriasivua. Hän oli viimeksi kirjautunut sisään eilen (28.11.2006).
Toimiiko hän sittenkin...?
Uteliaisuus pääsi valloilleen ja kurkkasin, tottahan sinä puhut!
Moppaajasefu nimerkki on käytössä ja eilen on kirjautunut? Seriffintähti kyllä on lähtenyt nimimerkin perästä.
Lukee että hän on tämän vanhollislestaadiolaispalstan siistijä:)
ja kirjoittaakin vaikka tunnistamattomana, jos haluaa.
Vai eikö saa?
Saahan moppi toki lukea ja kirjoittaa aivan miten haluaa, mutta kysymys oli nimim. moppaajasefusta, tosin ilman tähteä. Olisiko hänen syytä vaihtaa nimimerkkiä, eikä kurkkia moppaajasefun nimimerkillä palstaa? Lieneekö moppi kurkkinut jotain muuta kuin tätä? Sitä en tiedä.
hän saisi täällä käydä katsomassa mitä hölmöyksiä täällä jatkuvasti on.
Moppihan on sinussa kuin täi tervassa, et näytä pääsevan eroon , kun pitää valvoa ja vatvoa hänen joka askeltaan :=D
Olipa hupaisa kommentti! :=D