Oinas=Valta/Voima

Oinailla on sisäistä voimaa ja valtaa, oikein käytettynä oinaat ovat voittamattomia kaikissa asioissa. Oinas selviää yleensä kaikista haasteista. Väärin käytettynynä oinaat ovat kylmiä ja todella itserakkaita.. (Lyhyesti kerrottuna)
31406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kovin herkästi sieltä löytyy NARSISTISIA piirteitä.

Siinä se sisäinen valta ja voima...

nimenomaan oinaalla.

Äänestä

Itse olen oinas ja lähestulkoon joo noin se menee! :D

Äänestä

elättele sä vaan toiveitas

Äänestä

Kommentoi aloitusta


--hippityttö-- kirjoitti:

Oinailla on sisäistä voimaa ja valtaa, oikein käytettynä oinaat ovat voittamattomia kaikissa asioissa. Oinas selviää yleensä kaikista haasteista. Väärin käytettynynä oinaat ovat kylmiä ja todella itserakkaita.. (Lyhyesti kerrottuna)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu