Pikkujoulunaiset

Viime vuosi uuden työpaika pikkujoulu naiset melko rivoja juttuja. Pilua sain, outo maa Suomi mutta huvä etä taas saa pikkujoulupimsa tämä jouluna.
21799
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuuluuko työnteko muka somalikulttuuriin?

Äänestä

Huono provo, kompastui heti kynnykseen sisääntullessa. Eihän somalit tosiaan töitä tee.
Harmittava takaisku, mutta vielä ehtii rustailemaan uusia sepustuksia.
Tai mitä jos koittaisit itse saada sitä pillua joskus, eikä vaan puhua siitä : )

Äänestä

Kommentoi aloitusta


somaliapoika kirjoitti:

Viime vuosi uuden työpaika pikkujoulu naiset melko rivoja juttuja. Pilua sain, outo maa Suomi mutta huvä etä taas saa pikkujoulupimsa tämä jouluna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu