Voih, eihän sinne pikkujouluihin pettämään lähdetä, mutta tunnelma on jotenkin lämmin kynttilöistä ja joulun ajasta johtuen. Asiaa ei helpota, jos pikkujouluissa on tuon suomi24 lehtikuvan näköisiä naisia tonttuasusteissa, huh huh ( katso naisten kuva: http://keskustelu.suomi24.fi ) ! Siinä nyt vain käy niin, että raavaskin mies antaa periksi kun EI KERTA KAIKKIAAN MUUTA VOI ja päästää rakkauden tunteen valloilleen. Ei se tietyllä tavalla ole pettämistä. Eikö ole tavallaan ihanaa, että ihmiset jakavat lämpöä toisilleen tämän kaamoksen keskellä?
Pettäminen pikkujouluissa
12
6389
Vastaukset
- Mies myöskin
Totta puhut, on kyllä sen näköisiä naisia tonttuasusteissa että kuola valuisi jos tuollaisiin törmäisi! Voi luoja että nainen voi olla ihanan näköinen! Tallensin kuvan tietokoneelle.
- Ei ymmärrä
tosi säälittävää ja sairasta. Millaisen variksenpelättimen kanssa oot yhteen menny ja miksi?
- juupzzz
Kyllä tuollaiset ajaa raavaan miehen juomaan. Samalla kun näkö sumenee, paranevat näkymätkin.
- 31 v mies
"Sori, mutta uitin kynttilääni sihteerissä koko viime yön, anna anteeksi. En voinut mitään kun pikkujouluissa oli niin lämmin tunnelma ja kynttilöitäkin."
Niin, onhan se ihanaa kun ihmiset jakaa "lämpöä" toisilleen, mutta jos nyt ei sitten ainakaan lähdettäisi selittämään sitä kynttilöillä ja tunnelmalla ja sillä että se ei "tietyllä" tavalla ole pettämistä.
No eihän se ole pettämistä jos ei ole parisuhteessa. Veikkaanpa, että ko. sinkkuolotila realisoituu sinullekin viimeistään sen jälkeen kun esität puolisollesi ylläolevan aloitusreplan...
Rakkaudella tuskin lienee asian kanssa paljon tekemistä, mutta kirjoituksesi oli tosin ihan söpö. Sen perusteella veikkaisin sinun olevan kymmenvuotias:) - partapukki
Perskeles! Tontuilta jäänyt irtoparta kotiin!
Pakkohan noiden irvistysten päälle on jotain saada, tuokaa pumpulia! Raavas mies tosiaan antaa periksi kun näkee tollasia, ellei sitten ole jo ihan pikkujoulutunnelmissa (perseet olalla.)
Varoituksena voisi toimia viinapullon kyljessä: Alkoholi huonontaa arviointikykyäsi... - P.K.
Meillä on avovaimon kanssa 2000 luvun suhde ja homma toimii hienosti tällä tavoin! Olemme sopineet että Carita pettää mua ja minä petän Caritaa. Kun asia on sovittu etukäteen ei ongelmia synny.
- 31 v mies
No jos teillä on Y2K relaatio, niin sittenhän kaikki on kunnossa. Tosin noin vanhaa versiota täytyis hiukan päivittää. Mites, onko virusturva kunnossa?
Mulla on testissä suhde 2.00.6 ja kohta tulee 2.00.7 betaversio. Niissä on jo orgasmitakuukin (mä saan aina ja nopeasti ;). - Utelias kyselijä
miksi olette yhdessä? Rakkaudesta ei ainakaan voi suhteessanne puhua joten rahako teitä yhdessä pitää?
- Myös mies 33v.
Leivon sua kohta turpaan kun tollasta puhut! nenästä valuva veri lämmittää myös kummasti kaamoksen keskellä!
Siis Mikään ei ole noin vastenmielistä kuin tuo mitä suustasi päästit. Siis jos jo etukäteen antaa itselleen luvan pettämiseen jollakin tekosyyllä niin sillon on kyllä aika hakoteillä! Toivon totisesti että partnerisi löytää sinusta tuon paskapäisen luonteenpiirteesi ja ryhtyy senmukaisiin toimiin! Toivon mukaan puolisosi toimii samoin kuin sinä! Mikäänhän ei olisi enemmän oikein sinulle kuin se että joku kännipäinen toimistoinsinööri köyrisi sinun naistasi!
Että näin! - ---
tuo on luonteen heikkoutta, melko naurettavaa ja säälittävää
- taas tänä vuonna
pettää pikkujouluissa?
- Alfa-naaras.
taas tänä vuonna kirjoitti:
pettää pikkujouluissa?
Kaikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työttömyys on kasvussa - Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa
Hallitus halusi kannustaa työttömät töihin leikkaamalla sosiaaliturvaa. Työttömyys on kuitenkin kasvussa. Mitä itse aja4683614Ruumis kanavassa
Mikä juttu eilen ollut poliisit palokunta ambulanssi ja ruumis auto sillalla. Tekikö itsemurhan242158Mikä piirre on kasvoissa tärkein?
Mikä piirre on kasvoissa tärkein kun valitset seuraa itsellesi?1391997- 1081597
Suurimman myrskyilyn jälkeen
vakiintuu tyynenpi tunne. Entistä vakaampi, entistä varmempi. Aina vaikealla hetkellä auttaa, kun ajattelen sinua. Minul481470Tojotamies törttöili taas auton eteen
Ja taas joku Tojotapappa vähät välitti liikennesäännöistä ja kääntyi viitostietä ajaneen auton eteen tänään, tällä kerta361274Mikä häpeä Haapaveden kaupungille
Avin huomautuksen mukaa hoitoyksikkö on ollut monin osin lainvastainen. Huomautettavaa on monista asioista. Miten Haa661236En sano tätä pahalla
Mutta olihan meillä aika reippaasti ikäeroa ja aivan erilaiset elämäntilanteetkin. En vaan jotenkin tajunnut sitä aiemm841225Ei mitään menetettävää
Arvostin ja kunnioitin sun tunteita. Menit nyt liian pitkälle. Mulla ei ole enää mitään menetettävää ja sä tulet sen huo1631176Tiedättekö miksi mies on olemassa?
Lisääntymistä varten. Ei mitään muuta hyötyä. Jos nainen voisi lisääntyä ilman miestä, luuletteko miehet että naiset tar2091000