heti eilis

oli pakkasyö takana,näkyi aamulla useita teeriä puun latvoissa.Ylväästi haarapyrstöt sieltä valtakuntaansa tarkasteli.Paikallinen viljelijä on tehnyt riistapellot siihen lähelle ja parhaillaan kymmeniä teeriä oli pellolla.Samaten kurkia näin siinä syksyllä.
2264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muista kiittää naapuria.

Äänestä
  • harva kehtaa vartavasten linnuille laittaa peltoa.
    Täällä päin ei laiteta kettinkillä puuhun ihteetä
    jos luonnonsuojelua harrastaa.Osataan tehdä pönttöjä ja laittaa rehukaalia sun muuta...
    Ne on ne vihreät jotka tulee tänne leikkimään..
    ootko samoja kavereita...??
    Hyvät naurut on saatu tuos Karttulassa ja Talaskankaalla...!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


aamuna,kun kirjoitti:

oli pakkasyö takana,näkyi aamulla useita teeriä puun latvoissa.Ylväästi haarapyrstöt sieltä valtakuntaansa tarkasteli.Paikallinen viljelijä on tehnyt riistapellot siihen lähelle ja parhaillaan kymmeniä teeriä oli pellolla.Samaten kurkia näin siinä syksyllä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu