Siellä hän

taasen

kuorsasi viimeyönä, mun soffalla, olisi tullut tv.kakkosella mieli ohjema mutten kuullut mitään. Poika nukkui omassa huoneessa ja ei voinut äänien kanssa kilpaa mennä yön yli.
Ärsyttävää kuitenkin kun miesystävä pitkästä aikaa yöksi tulee ja sellaista meteliä järjestää, ettei piruparkakaan voi nukkua, näin pienessä kaksiossa.
Nytkin kuorsaa kun oli kuulemma väsynyt kun kävimme joulu ostoksilla. Minä en sitten kuorsaa ja annan toisille yörauhan - olispa muutkin samallaisia että ottaisivat toisetkin huomioon!

2

538

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Avun saanut

      Mitähän mahdoit tarkoittaa tällä lauseella? "Minä en sitten kuorsaa ja annan toisille yörauhan - olispa muutkin samallaisia että ottaisivat toisetkin huomioon!"

      Kuorssaamiseenhan ei voi itse vaikuttaa, vaan siihen vaikuttavat lähinnä nielun ja leuan rakenne, nenän tukkoisuus yms. Tarkoititko ehkä sitä, että miesystäväsi olisi pitänyt pysyä valveilla, että sinä olisit saanut nukkua? Väsymys lisää kuorsausta, joten ehkä sinä voisit auttaa asiaa olemalla väsyttämättä häntä :-)

      Hommaa televisioon kuulokkeet, joiden äänen voit laittaa niin isolle, etteivät ulkopuoliset äänet häiritse. Kun laitat tv:n kaiuttimet pois päältä, voit katsella mieliohjelmiasi niin kovalla äänellä kuin haluat vaikka keskellä yötä.

    • uniapnea,

      koska on päivälläkin väsynyt? Kannattaisi tutkia, koska kysymys esim. uniapneassa, on paljon muustakin kuin kuorsaamisesta.
      Googleta se.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      65
      5716
    2. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      24
      3927
    3. Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?

      Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää
      Maailman menoa
      77
      3500
    4. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      113
      2936
    5. En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä

      kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri
      Maailman menoa
      64
      2437
    6. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      40
      1815
    7. Mikä ihmeen v&v megastore?

      Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.
      Järvenpää
      1
      1348
    8. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1325
    9. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      68
      1234
    10. Miksi kastetaan luterilaisia ?

      Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt
      Kaste
      180
      1071
    Aihe