Downloadauksen keskeytys?

Keskeytin erään tiedoston donwloadauksen fifefoxilla ja kuvake ehti silti ilmestyä työpöydälle. Nyt en saa poistettua sitä kun väittää, että joku ohjelma käyttäis sitä, vaikka ei käytä. Tiedosto on viel 0 kt. Voisko joku auttaa, tosi ikävää!
2185
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sammuta kone ja koita sit uudestaan. Jos ei silloinkaan pysty poistaan niin paina alt ctrl del ja katso sieltä prosesseista ettei sen tiedoston nimistä ohjelmaa ole käytössä. jos on niin sulje se sieltä samasta paikasta ja poista se sitten. Veikkaan kyl et koneen sammutus auttaa ja ota vaikka nettijohto siks aikaa irti kun käynnistät uudestaan ettei se ohjelma pääse verkkoon.

Äänestä
  • Kiitos neuvosta. Mutta ei kyllä nuo tepsineet. ei kyllä luulis et mikään ohjelma sitä käyttää. Se tiedosto ei ole edes mikään. Yksin ohjelman setup juttu....

    Harmittaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ella_84 kirjoitti:

Keskeytin erään tiedoston donwloadauksen fifefoxilla ja kuvake ehti silti ilmestyä työpöydälle. Nyt en saa poistettua sitä kun väittää, että joku ohjelma käyttäis sitä, vaikka ei käytä. Tiedosto on viel 0 kt. Voisko joku auttaa, tosi ikävää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu