Etsintäkuulutus - vain ammattilaisille!

Jos tällä keskustelupalstalla liikkuu yhtään kirjallisuuden tai kustantamisen ammattilaista, kykyjen etsijää tms. (mitä kyllä vahvasti epäilen), toivoisin pikaista yhteydenottoa.

Minulla on valmis konsepti, tuoreet ideat ja potentiaalia kirjoittamiseen.

Jos olet häirikkö tai pilailija, unohda koko juttu. Vastaan vain, mikäli meilaat minulle todistettavasti omalla nimelläsi.

[email protected]
4619
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

jos saat yhtäkään yhteydenottoa, että kyseessä olisivat alan ammattilaiset. oletan homman toimivan toisin päin...

Äänestä

Et taida olla ihan yksin noiden tuoreiden ideoidesi kanssa... Meillä päin ollaan sikäli ammattilaisia, että pieni kirjankustantamomme näyttää pärjäävän tässä maailmassa, ja uuttakin julkaistaan tottakai - eli olemme avoimia ehdotuksille. Tälle syksylle meiltä (etukeno.fi) tuli uutuutena Ensimmäinen painos, joka neuvoo nimenomaan tekstien julki saamisessa ja muussakin kirjoittajan selviytymisessä. Ihan hyvin voit ottaa suoraan yhteyttä sivuiltamme löytyvään meiliosoitteeseen, saan viestin omalle ruudulleni.

Äänestä

Huhhuh mitä touhua...:D Nyt kaikki vaan joukolla laittamaan vaikka hesarin kontaktipalstalle ilmoituksia "etsitään julkaisijaa kirjalleni"...

Eikö hei kannattaisi ottaa selvää vaikka kustantamoiden nettisivuilta, että miten homma toimii.

Ps. Ihan vinkkinä, että sitten kun lähetät juttua kustantamoon ja vaadit heitä vastaamaan sinulle "todistettavasti omalla nimelläsi", niin mainitsethan kirjeessä myös oman nimesi etkä vain jotai hotmail-osoitetta..:P

Äänestä

Amatöörikin tietää sen että ideoilla ei paljoa tehdä. Sitä toimitaan tuloksilla.

Taidat itse olla häirikkö ja pilailija, joten en kerro mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valmis konsepti kirjoitti:

Jos tällä keskustelupalstalla liikkuu yhtään kirjallisuuden tai kustantamisen ammattilaista, kykyjen etsijää tms. (mitä kyllä vahvasti epäilen), toivoisin pikaista yhteydenottoa.

Minulla on valmis konsepti, tuoreet ideat ja potentiaalia kirjoittamiseen.

Jos olet häirikkö tai pilailija, unohda koko juttu. Vastaan vain, mikäli meilaat minulle todistettavasti omalla nimelläsi.

[email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu