Huoli minua?
Olen hyvännäköinen, keskustelutaitoinen, en kanamainen nainen. Miksen saa minkäänlaista suhdetta itselleni?
Olen hyvännäköinen, keskustelutaitoinen, en kanamainen nainen. Miksen saa minkäänlaista suhdetta itselleni?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Älä välitä tuosta typerästä nimimerkistä...siinä on vain pieni osa totuutta ja suuri osa sarkasmia... ;-)
Mistä ihmeestä Tiedät, Ettet saa minkäänlaista suhdetta? Älä vaan sano, että Olet kokeillut kaikkea mahdollista?
Muutamat nettitreffit on käyty, baareissa pörrätty..
Nettiseurat valehtelijoita, baariseurat samanlaisia.
Mitäs vielä pitäis? Työkavereina vanhoja ukkoja, harrastuksissa vain naisia.
Lapset ja lastenhoitajattomuus on kyllä iso hidaste!
Onhan mulla tietty kriteerejäkin: ei sais asuu kauheen kaukana ja pitäis osata puhua. Lihavia kartan ex-mieheni takia, se aina vain söi ja joi kaljaa, eikä ikinä liikkunut kuin pakon edessä. Itse kun olen tässä 20 kg laihtunut, niin se kuuluu niinkuin samanlaisen elämäntyylin ihannointiin. Vähän niinkuin lemmikkieläimet ;) toiset tykkää ja toiset ei arvosta semmoista.
Siis ilmeisesti aika monella ulkoisella seikalla on Sinulle merkitystä... Se kyllä sulkee monen ukon pois. Aloita ainakin sellaisella kriteerillä, että toinen ihan takuulla hyväksyy lapsesi.
Ovatko nettitreffit kaatuneet siis paikalle ilmestyneiden miesten ulkonäköön? Ei kai?
miesten ulkonäköön, vaan ... yks oli naimisissa, yhden kans ei ollut kertakaikkiaan mitään puhuttavaa vaik viestit oli hyviä, yks niin täynnä itseään ja työtään, etten saanut suunvuoroa ja kaks viimeisintä olis halunnut vain käydä tyhjentää pussinsa kun heille ois sopinut!
Kamalia ulkonäkökriteerejä en tunnusta, kunhan huolehtii itsestään! (Partavettä pullollinen kerralla kaadettuna niskaan ei ole sitä)
Ei kai sitten tosiaan ollut yhtään edes melkein sopivaa jos aina loppui noin lyhyeen...
Vaikka toisaalta ihan yhtä vaikeaa se tuntuu olevn toisinkin päin. Vaikka kaadankin aina vaan neljännespullollisen sitä partavettä...
No ei se siihen ole kaatunut vaan siihen, että poikkeuksetta naiset ovat olleet mielestäni lähes sairaalloisen omistushaluisia.
Niin, että ei kai se sitten onnistu kun se ei vaan onnistu.
Minä huolin milloin tahansa hyvännäköisen, keskustelutaitoisen, ei-kanamaisen naisen. Itse en kyllä mielestäni ole hyvännäköinen, mutta ihan fiksu ja suht sporttinen keskustelija. Kukkoilemaan en pyri. Kiinnostaiskos...?
myöskään saanut suhdetta aikaiseksi ja nyt vielä huonommin kun otin profiilin pois. Joo-o kahdetkymmenet treffit takana, että silleen. Mutten välitä, olen sitten yksin!
xdcfvg