Suomalainen, ruotsalainen ja norjalainen olivat huoltoasemlla yhtä aikaa vaihtamassa talvirenkaitaan. He päättivät pistää pystyyn kisan siitä, kuka olisi nopein.
Ensin ruotsalainen aloitti renkaanvaihdon ja sekuntikello pistettiin käyntiin. 12½ minuuttia tuli ajaksi.
Seuraavaksi norjalainen aloitti urakkansa. Hän sai ajakseen tasan 15 minuuttia.
Suomalaisen vuoro tuli. Hän röyhtäisi äänekkäästi ja heitti jakoavaimen ilmaan. Suomalainen hymyili tyytyväisenä - voitto oli tullut.
Jakoavain
Gabriel
3
1650
Vastaukset 3
- mies savosta
Tä???Voisitko selvittää hieman??
- HQ
ni voesit kyllä sannoo tuon äskö maenitu uuvestaannii?
- Well
Jos jatkat vielä samaan tahtiin vitsien kertomista yhtä hyvillä jutuilla,niin palstalla kaikki kuolee nauruun, että tyrät rytkyy!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän50967Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46727
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487