Henkilökunnan näkökanta

piika2

Oletteko koskaan ajatellet miltä tuntuu katsoa täysin normaaleja ihmisiä joilta KAIKKI kontrolli on pettänyt??!!

Ikinä koskaan muuloin ette käyttäytyisi näin toisianne tai henkilökuntaa kohtaan mutta PIKKUJOULUT ovat jokin syy saada sikailla aivan täysillä.

Joku voisi joskus ottaa järjen käteen ja tunnustaa että pikkujoulut ovat paholaisen keksintö tavallisten ihmisten kiusaamiseksi.

Miten muuten voi selittää sen että esim. turhautunut sihteeri hakkaa toimitusjohtajan päätä seinään varsin mukavan-joskin kosktean-illallisen päätteeksi??

Kun lähdette viettämään iltaa - älkää ottako niitä työasioita mukaan vaan YRITTÄKÄÄ vain viettää mukavaa iltaa hyvän ruoan, juoman ja työkavereiden parissa!!!

Pliis!!!

1

811

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei se noin mene

      meillä on aina tapeltu pikkujouluissa ja se kuuluu asiaan. Nytkin on vedonlyönti käynnissä, että kuka avautuu pomoille ensimmäiseksi. Myös toimiston tyttöihin ahtautumisesta ollaan panokset annettu ja taitaa siellä tytöilläkin pientä kisaamista olla, että kuka mitäkin vartta pääsee maistelemaan.

      TJ saa kyllä olla rauhassa, koska on entinen nyrkkeilijä, ellei sitten joukolla käydä päälle...

      Elämä on liian lyhyt kuiviin pikkujouluihin, joten kunnolla vaan sikailu päälle kaikilla sukupuoleen katsomatta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      189
      10962
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      33
      7741
    3. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      106
      7594
    4. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      5
      7409
    5. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      90
      5790
    6. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      52
      5238
    7. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      38
      5032
    8. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      15
      4969
    9. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      6
      2936
    10. Ei muuta kun kylärinkiä ajamaan!!!

      Huomenta! Tuossa ku kylän pinnassa asunu koko iän, nii viime vuosina nii harmittanu ku viikonloppusin niin hiljasta, sil
      Hyrynsalmi
      48
      1853
    Aihe