Valtaeliitin vastaus tv-pinnaukselle

1263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"A landmark legal case on behalf of the Recording Industry Association of America and other global trade organizations seeks to criminalize all Internet file sharing of any kind as copyright infringement, effectively shutting down the world wide web - and their argument is supported by the U.S. government."

Siis kiinnitin huomiota tuohon "file sharing of any kind"...

Siis että linuxin jakaminen ja imuttaminenkin tulis laittomaksi???? Linuxiin ei päde tekijänoikeuslait koska se on nimenomaan "FREE", GPL-lisenssin mukaisesti. Eli kaikille käyttöön vapaasti! Nyt jos tiedostonjako kielletään, rikotaan myös GPL-lisenssiä! Mielestäni RIAA tekee itse rikoksen jos se kieltää selvästi kaikille vapaasti jaossa olevan käyttiksen sekä muiden GPL-lisenssin alaisten ohjelmien jakamisen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toinen Tuleminen kirjoitti:

Nyt netti sitten suljetaan KOKONAAN!

http://prisonplanet.com/articles/november2006/291106shutdown.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu