kanssa. Voinko saada mistään oikeutta vai onko tyydyttävä tapahtuneeseen? Poliisia vastaan on hankala käydä oikeutta vaikka on joutunut rikoksen uhriksi.
Poliisi ryösti minut
12
3665
Vastaukset
- exodus exälle
vaan kieroudella ja vääryydellä saat omasi pois. Petos petoksesta raakasti vain ei kannata tunteilla koska hänkin on toiminut väärin.
- lexander
eivät poliisit ole mitenkään lain ulkopuolella. Rikosilmoitus poliisimiehen tekemistä rikoksista tehdään muulle kihlakunnanvirastolle kuin sille, jossa poliisimies palvelee. Oikean osoitteen saat soittamalla lääninhallituksesi poliisiosastolle ja sielät saat myös neuvoja miten asiassa on syytä menetellä. Muista kuitenkin, että ei korppi toista korppia noki.
- miehenkuva
Entinen ex-avovaimosi vaan huomasi, millainen inisijä olet ja vaihtoi .. miehekkäämpään !!!!
- kuitenkin minussa
on miestä kaksinverroin sinuun verrattuna. Kovastipa tuo mies parantui koskapa oli takaisin tulossa itkun kanssa.
- ongelmia
Paras se on tappaa entiset huorat!
- niin se
Kyllä vaimosi pian vapautuu,
sillä ei ne poliisit ole ihannemiehiä,
fiksu uniformu vaan saa naiset ihastumaan.
Samanlaisia rumia ovat kun riisuvat uniformun.
Lisäksi poliisit ovat keskimääräistä enemmän kotona myös voiman ja äänenkäyttäjiä.
Heill jää työt myös usein kotiin, ja työajat ovat kovin sekaisia. - mä nyt taas
Ryöstölle ominaispiirre on väkivallan käyttö anastusrikoksen yhteydessä. Millaista väkivaltaa he käyttivät sinua kohtaan? Sanaa "ryöstö" käytetään liian usein väärin. Mutta jos se poliisimies vaan pani vaimoasi paremmin niin kyse lienee vaan paremmista taidoista ja se ei ole ainakaan ryöstämistä. Ryöstökalastuskin terminä on harhaanjohtava.
- heko
Ei huoraavan vaimon tökkimiseen mitään taitoja tarviat...typerää puhuakkin!
- totuus on itsessään
Tiedätte molemmat mitä on tapahtunut.
Suosittelen kirjoittamaan muistion pikimmiten tapahtuman jälkeen poliisin esimiehelle tutkintapyynnön vaatimusten kera. Esikuulustelussa esilletuotujen kertomat paljastaa, oli viimetulos rankaisuun nähden mikä hyvänsä.
Itse olen joutunut vaaralliseen tilanteeseen laittomuuden kohteeksi virkavallan taholta, myös pelko näyttäytyi esimiehen taholta vaikenemisena. - niin kuin luetaan
käsiisi muuten jäät nuolemaan näppejäsi.
- aloittaja
Poliisi ja entinen avo-vaimo voi tehdä ryöstön eikä joudu vastuuseen. Ainoastaan mies jos ei pysty todistamaan ettei ole tehnyt mitään joutuu syytetyksi. Siis vaikka ei olisi tehnyt mitään.
- lapinmies1961
Jos ja kun poliisi tekee rikoksen niin johan lääninsyyttäjä tietenki autaa virkaveljeään.Se on tapa joka tässä yhteiskunnassa on jokapäiväistä.Vaikka teet rikosilmoituksen jostain törkeämmästä rikoksesta niin syyttäjä kyllä osaa mulkata puuttuvat palat paikoilleen ja syyte vaihdetaan johonki lievempään rikokseen ja sitten ei anna aihetta teko vanhentunut.Pitää olla niitten kanssa tarkkana vaikka syyttäjä kuinka suosisi rikollista niin ei se joudu vastuuseen teoistaan.Poliisi on suomen suurin järjestynyt rikollis liika.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1174898Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1163979Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2223913Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801396- 1371374
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1741374En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531155