Kuinka alkio kiinnittyy?

Kuinka kauan siirron jälkeen alkion kiinnittyminen vie? Kiinnittyykö se vasta jossakin tietyssä soluvaiheessa? Minulle siirrettiin kaksi keskinkertaista, hitaahkosti jakaantumaan lähtenyttä alkiota, lieneeköhän toivoa..?
1762
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

että se kestää 1-5 pv. Lasketaan siirron seuraavasta päivästä. Puhutaan piinapäivistä. Jotkut taas sanovat, että voi kiinnittyä vielä 6-7pv.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuukkeli Loimaalta kirjoitti:

Kuinka kauan siirron jälkeen alkion kiinnittyminen vie? Kiinnittyykö se vasta jossakin tietyssä soluvaiheessa? Minulle siirrettiin kaksi keskinkertaista, hitaahkosti jakaantumaan lähtenyttä alkiota, lieneeköhän toivoa..?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu