Katarri ja lanzo

Mahavaivainen

Olen syönyt Lanzoa 3 päivää katarriin ja ne eivät ole auttaneet yhtään. Kävin lääkärissä ja hän oletti oireiden perusteella että mulla on sekä ärtynyt suolisto että katarri. Nyt olen eilen ja tänään ottanut vielä lisäksi Libraxia. Tuntuu niin epätoivoiselta kun lääkkeet ei auta. Maha särkee jatkuvasti (yöt nukun ihme kyllä todella hyvin), voin pahoin, ilmavaivoja, ripulia ja turvotusta. Olenko vaan liian hätäinen?

4

2885

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joulukuusi

      olla liian hätäinen.Oliko sulla katarri vatsalaukussa vai ruokatorvessa?Vatsan alueen vaivat kestää toisinaan tosi pitkään parantua.Itselläni oli 3 vuotta sitten 3kk lääkitys ja tiukka ruokavaliohoito ja vasta sitten rupesin paranemaan.Nyt mut on leikattu jatkuvan ruokatorventulehduksen vuoksi ja toivun pikku hiljaa, joka myöskin on hidasta ja välillä meinaa usko mennä.Joten sitkeyttä ja uskoa!Kyllä oireet rauhoittuvat mutta 3 päivän lääkitys on vasta todella lyhyt aika.Parempaa vointia!

      • Mahavaivainen

        Katarri on luultavammin mahalaukussa. Olen syönyt nyt 5. päivää lanzoa ja tänään ollut mustikkakeitto dieetillä, mutta ei mitään apua. Yöt meneee hyvin, eli maha ei vaivaa silloin paljoakaan mutta heti kun nousen ylös kipu alkaa :( Onko tämä tyypillistä katarrille? Kipu ei ole missään nimessä sietämätöntä mutta sen verran kovaa ettei mikään muu kiinnosta ja kaikki huomio menee vaan kivun miettimiseen.


      • soopaa

        sinä lihan ystävä laskettelet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      108
      7020
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      93
      5165
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      112
      3416
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3322
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      34
      2468
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1796
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1441
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      339
      1392
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1296
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      1064
    Aihe