Tänään olin

töissä......

ensi kertaa vuoteen ja jännitti aivan pirusti.
Just tulin duunista ja otin rohkasua sixpackin ennenkun menin duuniin.
Päivä meni aivan loistavasti eikä kukaan huomannu mitään vaikka olin pikku pöhnässä. Kärsin sosiaalisten tilanteiden kammosta ja tää kalja autto oikeesti menemään mut töihin vaikka eka päätin etten mene ku jännittää kaikki ihmiset.
No prkl pikku pöhnässä kaikki meni helvetin hyvin ja kaikki onnitteli vaan et tervetuloo duunii takas.
En suosittele kellekkään, mut oma kokemus.
Maanantaina duuniin rennoin mielin ja raittiina.

2

250

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pillereitä

      Ite otin rauhoittavan ennen ekaa duunipäivää, en olisi varmaan ilman pystynyt duunia hoitaa. Sen jälkeen olen voinut mennä ilmankin tosin välillä on semmoisia aamuja että mieli tekis ottaa rauhottava mutten ole sit ottanutkaan.

    • calmato

      Olen ollut työpaikassa, jossa ihmiset joutuvat työkseen esiintyhmään yleisön edessä. Muutamat ovat tätä esiintymisjännitystä koettaneet helpottaa alkoholilla ja aluksi se ehkä on toiminutkin... vaan ei pitkään. Määrät alkavat kohota. Lopputuloksen kaikki jo arvaavatkin.

      Rentoutumistakin voi oppia, hae vaikka joku rentoutuskasetti kirjastosta tai mene kansalais- tai työväenopiston ilmaisutaitoryhmiin.

      Asiasta kannattaa puhua myös lääkärin kanssa jos oireet haittaavat jokapäiväistä elämää, nykyisin on hyviä lääkkeitä, jotka eivät aiheuta riippuvuutta. En siis suosittele mitään pameja, kerro lääkärille reilusti koko tilanne alkoholinkäyttöä myöten, niin hän voi harkita millaista apua ehkä tarvitsisit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      148
      11017
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5403
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      41
      4215
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3622
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2674
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1916
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      101
      1588
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      360
      1586
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      75
      1445
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1396
    Aihe