Kaikille tämä kysymys tulee aiheeksi monessa tilanteessa. Kun olette peilin ääressä, voitte miettiä että mitä teen täällä ja miksi ja kuka oikein olen. Kaikilla on oma tarinansa ja oma uskomuksensa. Muukalaiset ovat yksi erikoisimmista puheenaiheista, koska he ovat erilaisia kokonaisuudessaan, koska he ovat uutta meille. Vanhaa joidenkin mielestä, mutta silti uutta asiaa koska käyttäydymme koko asiaa kohtaan vähän oudosti. Jotkut esim eivät halua puhua siitä kun niin on kerrottu kansalle että joka siitä puhuu niin sille nauretaan.
Miten murramme tämän muurin, tai kiipeämme sen ylitse. Miten muurin murtaa jos se on taottu maailman kovimmasta aineesta, miten pääsemme sen yli jos se on niin korkea ettei kukaan jaksa siitä yli mennä. Emme voi murtaa muuria, mutta voimme kulkea muurin reunaa pitkin ja katsoa mitä muurin reunoilla on. Toiselle puolelle emme näe, mutta sille missä olemme näemme sinne. Kun katselemme taivasta, näemme sen kokonaisena kauneudessaan. Mutta kun lähdemme avaruuteen, keitä oikeastaan tapaamme siellä??? Muukalaisia ainakin ja kenties joitakin tuntemattomia eliölajeja.
Aina löytyy uutta joten älkää heittäkö heti alkukäteen jos ette onnistu jossakin niin älkää heittäkö lapasia komeroon ja lopettaa töitä. Työt aina jatkuvat mutta aina sattuu virheitä. Joskus iso virhe, joskus pieni virhe. Esimerkiksi kun puhutte täällä muukalaisista, osalla sattuu virhe ja sanoo sen väärin mitä se ei olisi oikeasti. Joten täälläkään ei kannata kaikkea uskoa mitä sanotaan, niinhän se on joka palstalla se asia. Skeptikoilta yleensä ei löydy kuin vastaväite että ei ole sitä eikä tätä, se olikin se ja se eikä ollutkaan se.
Jos tälläisellä asenteella lähtee tutkimaan tätä ufo asiaakin, että en usko että se oli se ja en viitsinyt tutkia edes sitä kunnolla, nyt lähden kirjottamaan palstalle että minä en usko tuohon ja yritän manipuloida kaikki uskomaan mitä sanon ja sanon että se ei ollut ufo vaan se oli kuumailmapallo merihädässä. Ei koskaan muuten kannata lähteä negatiivisella asialla tutkimaan aiheita, kuten huomaatte että moni hylkää asian heti ensikättelyssä ja yrittää keksiä vastaväitteitä esim jos olisi vaikka ollut ufotapaus, joku kirjottaa tänne kohta että se oli suihkari eikä ufo vaikka se olisi oikeasti ollut ufo.
Minä haluaisin että koko ihmiskunta muuttuisi seuraavan vuoden aikana vähän positiivisemmaksi. Kaikkien pitäisi kuunnella kaikkia. Koska jos esim uskonnot eivät halua kuulla mitä toisilla on sanottavana niin tietenkin siitä syntyy eripuraa eli ei sopua. Hyvä käytös kuitenkin kannattaa muistaa heti ensikättelyssä, myös palstoilla pitää kunnioittaa toisen arvoa, eli ei mitään haistattelua tai semmoista saa tehdä. Jos ei ole mitään järkevää sanottavaa niin ei sitten tarvitse sanoakaan mitään.
Skeptikoidenkin jotka täällä liikkuvat pitäisi opetella kuuntelemaan muita ihmisiä. Kun täällä liikkuu yleensä sellaisia skeptikoita jotka jauhavat ja jauhavat samaa jauhoa myllyssä monta vuotta ja niin kauan että joka tontille on jauhot jauhettuna. Eli perustana on manipulointi skeptikoiden keskuudessa, eli he uskottelevat sellaisille jotka uskovat heti ensikättelyssä että joo minä uskon sinua että niitä ei ole. Hetkinen, täällähän kulkee lapsia jotka eivät ymmärrä vielä mitään minkään päälle.
Ajatelkaa lapsiakin, he hylkäävät asiat kokonaan kun te skeptikot kirjoittelette kaikkea, jotkut teistä ovat lapset yllyttäneet kirjoittamaan tuhmia sanoja ja syrjimään meitä jotka uskovat tuohon tuntemattomaan mikä teille ei ole normaalia. Haluaisin sanoa että lopettakaa koko yllytys, jos ette ole kiinnostuneet aiheesta ja haluatte kumota kaikki asiat niin poistukaa, tämä ei ole sovelias paikka teidän kaltaisille vielä, mutta tilaa on jos tiedättekin jo jotain muukalaisista ja ufoista, siis sellaista tietoa joka ainakin minulla on mielessäni.
Asiasta ei päästä eteenpäin jos sanotaan ei ja ei joka aiheeseen, se oli vain se suihkari eikä ufo, se oli vain kuumailmapallo se juttu siellä taivaalla eikä ufo. Koskaan asiassa ei päästä eteenpäin jos koko asia hylätään negatiivisella asenteella, muistakaa se skeptikot. Pitää positiivisesti ottaa vastaan jokainen aihe, jos ei tiedä siitä mitään eikä tunnu uskottavalta, niin se pitää tutkia se aihe sitten että selviää onko se totta. Mutta muistakaa että virheitä sattuu tutkimuksissa joten olkaa kärsivällisiä.
This world is different than you feel or think it.
Kuka olen??? Miksi???
2
338
Vastaukset
- Ahab
Jokainen uusi asia läpi historian on saanut vastustusta ilmestyttyään. Mitä suurempi uusi aate, sitä kiivammin sitä vastustetaan. Ikävää, mutta niin totta...
- Galacticy Planetary Solum
Esimerkiksi rajatieto on hirveän uusi asia monelle henkilölle ja sitä vastustetaan kun se on suuri ja uusi asia monelle. Ihmisten on vaikea tottua uusiin asioihin. Pitäisi meidän yhteiskunnassa tehdä semmoinen asia että opetettaisiin ihmiset tottumaan eri asioihin, että ne ei jokaista juttua käsittele pahana. Rajatiedosta saa hyvin selville itsestään enemmän ja maailmasta, ainakin minä olen saanut selville paljon kun rajatietoa olen tutkinut. Virheitä on matkalla sattunut mutta enpä minä ole jäänyt makaamaan ja voivottelemaan että nyt minä tein virheen ja en voi enää jatkaa.
Mitenkö se siinä mainoksessa meni - Keep on - Jatka eteenpäin, jotakin tuollaista kumminkin siinä mainoksessa. Pitää jatkaa eteenpäin vaikka mitä kävisi, eihän sitä voi jäädä seisomaan kylmissään ulos ilman mitään vaatteita pakkasella odottamaan ei mitään. Siinähän jäätyisi jääpuikoksi. :D Tällä planeetalla tulee muuttumaan asiat aikaajoin, että pian täälläkin käsitykset kaikesta on erilaiset. No ei muutakuin odotella sitten. :P
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874128Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella263000No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452320- 351338
- 10909
- 133901
- 6874
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12822Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124766- 11760