Kaarlolle hyvää

Toivotaan ettei Kaarlo ala murhia tekemään.
Pidä Kaarlo ittes miehenä, äläkä osta puukkoa!
Se on vaarallinen leikkikalu.
Turvallisinta vaan pitää se sormi peffassa kuten jo näytitkin BB:ssä! Se on turvaväkivaltaa toisia kohtaan.
1378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eli Kaarlo tulit takas taloon ja ikkasit samana iltana eli koita hiukan kasvaa miehenä! Muuten pidin susta ja sinussa on potentiaalia, mutta jätä nuo wanna-be kovajätkä jutut sellasille jotka ovat oikeasti kovia!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toivo kirjoitti:

Toivotaan ettei Kaarlo ala murhia tekemään.
Pidä Kaarlo ittes miehenä, äläkä osta puukkoa!
Se on vaarallinen leikkikalu.
Turvallisinta vaan pitää se sormi peffassa kuten jo näytitkin BB:ssä! Se on turvaväkivaltaa toisia kohtaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu