"Kehtaatta ihmiset mollata tuommosta vetävän näköistä nuorta pimua, joka viitsii meikata ja laittaa itseänsä!!"
Tuolla perusteella en vielä menis sanomaan mitään paremmuudesta! Ammatillakaan ei ole väliä.
Yleensäkin mietityttää, millä perusteella ihmiset äänestivät? Mikä peruste "paremmuudelle" tällaisessa ohjelmassa yleensäkään on?
Minusta kaikkien käytös oli kyllä kyseenalaista sen vähän mitä katsoin: aina porukat ihan umpikännissä, vaatteet roikkuu, tukka silmillä, karmeen näköstä sakkia ja käytös sitä luokkaa.
Sitten ymmärtäisin tuonkin ohjelman funktion, jos ihmisillä olisi muutakin tekemistä kuin juoruta, naida, ryypätä, riidellä, juonitella ja nolata itsensä! Tuo nyt vaan taitaa olla sitä mitä "suuri yleisö" haluaa? Jos ihmiset todella haluavat katsella tuollaista ja osa vielä maksaa extraa, että näkee 24h/vrk, niin huolestuttaa, millaisen kuvan se antaa ihmisistä!
Tiedoksi: minä olen katsonut BB:tä muitten ohjelmien välissä silloin tällöin. Lisäksi olen töissä ja opiskelen, joten en ehdi paljoa TV:n ääressä istua ja kun ehdin, valitsen huolella, mihin aikaani käytän.
"Parasko" voitti?
Agathe
1
329
Vastaukset
- mitätöity
Niin on uutisoitu, että Sarin voitto oltaisiin mitätöity. Pitääkö tämä paikkansa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee622099Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."41756Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2311232En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71920Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki20832Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.57826Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?104731Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38678- 19666
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?92659