Viime yönä en taas nukkunu yhtään. Jalat särki, vauva potki ja nikotteli. Onko muita jolla jalat särkee?
Tuntuu aivan kasvukivuilta polvitaipeessa ja liikunta auttaa, ainakin hetkeks.
Mistä se johtuu? Painaako vaavi johonkin hermoon, vai mistä se mahtaa johtua. Ja se alkaa aina ku menee sänkyyn. Sitä on ollu jo kauan ja olisi välillä ihan kiva nukkua koko yö rauhassa eikä jumpata koko yötä.
Alan olla tosi väsynyt.
uniongelmia
3
427
Vastaukset
- meppe
Sellainen hassu en tiedä onko psyykkinen vai fyysinen sairaus kuin levottomatjalat voi joskus vaivata raskaana olevaa.
En sitten tiedä johtuuko hormooneista vai vauvanpainosta??? - kärsinyt vaivasta
jo kaksi vuotta ja nyt raskaana ollessani kahta kauheammin. JOten ole tyytyväinen että sinä vain raskauden alettua:) Tää on tosi v.mäistä... Kesällä menee hyvin, mutta syksy ja talvi on pahempia. En tiedä mistä johtuu, mut jos raskauden ja imetyksen jälkeen jatkuu mene lääkäriin. Nykyään hoidetaam ms-tautiin? (tai vastaava sairaus)kehitetyillä lääkkeillä, mutta paljon pienemmällä annostuksella. Itse olen huomannut että jos jalat ovat "jumissa" kivut ovat pahempia. Käske siis miehesi hieroa jalkojasi kunnolla iltaisin ja pidä villasukkia.
- naci
mulla on kans ollut loppuraskaudesta tosi pahoja jalkakipuja, lähinnä öisin. lantio on löystynyt ja aiheuttanut aika paljon kipuja, ja nukkumisesta ei oikein enään tule mitään. viime yönä taisin herätä 6-7 kertaa. mutta kyllä tämän kestää kun tietää mitä on tulossa...:)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14010506
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1485393Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p404070Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323612Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352664Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191906Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3591582Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?981567Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?731428Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311386