eli kuinka moni on menettänyt neitsyytensä/poikuutensa alle 14-vuotiaana ? vastatkaa:
1)kuinka vanha olit?
2) kuinka vanhan kanssa olit?
3)missä se tapahtui?
4) miten se tapahtui?
5)seurustelitteko te?
6)miltä se tuntui?
vastauksia...vastauksia..
1)kuinka vanha olit?
2) kuinka vanhan kanssa olit?
3)missä se tapahtui?
4) miten se tapahtui?
5)seurustelitteko te?
6)miltä se tuntui?
vastauksia...vastauksia..
Vastaukset 25
Vanhimmat
Ei ei ei ei. Alle 14-vuotias on lapsi, jonka täytyy leikkiä barbeilla, olla äitin ja isin kanssa, ei mitään seksileikkejä tuon ikäisenä, kuin vasta sitten aikuisena. >:(
Näi on.
14-vuodesta eteenpäin ihminen on jo tarpeeksi kehittynyt seurustellakseen ja seksin harrastamiseen,jos olet kehittynyt psyykkisesti tarpeeksi.Eikä ketään normaali 14 - eteenpäin enää leiki millään vitun barbeilla.Että ime sä paskaa ja anna hänen nauttia elämästä. Ps.muistakaa käyttää ehkäisyä
14-vuotiaana monikaan ei ole kehittynyt FYYSISESTI tarpeeksi seksiin. Harva myöskään henkisesti. Olisi erittäin normaalia, jos 14-vuotias leikkisi vielä barbeilla.
14-vuotiaiden ei todellakaan pitäisi miettiä mitään seurustelua ja seksiä.
Tässä 2 vuotta sitten olin 14 vuotias ja täytyy sanoa että aikuiset pitävät yläaste ikäisiä NUORIA kakaroina. Joka on ihan helvetin väärin. Että palakaa vaaan helvetissä aikuiset kun luulette olevanne niin paljon viisaampia ynm.
Annat itsestä juuri sellaisen kiukuttelevan 3-vuotiaan kuvan. Kannattaisi pikkuisen miettiä miten ilmaisee asiansa, varsinkin kun selvästi viestisi sisältö on täysin ristiriidassa kirjoitustapasi kanssa. Ei kukaan järkevä nuori tai aikuinen kirjoita tuohon tapaan, kyllä siinä tarvitsee melkoinen lapsi vielä olla.
Siksi toisekseen, et pysty kieltämään sitä, että 14-vuotias olisi fyysisesti valmis yhdyntään.
Yks juttu harvempi 3wee. osaa kirjottaa...
Ei pidä olla näsäviisas. Tajusit kyllä, ettei tuolla iällä viitattu mihinkään muuhun kuin käyttäytymiseen kolmevuotiaan tavoin.
Totta kai ymmärsin, mutta on senkin kato viisaus
luulin jo saaneeni päivän naurut "Rintojen kasvun nopeuttaminen" -topicista, mutta pistit vielä paremmaksi.
#13-vuotias_on_jo_nainen! @ Qnet
Lainaus wikipediasta:
"Murrosikä eli puberteetti on ihmisen kehityksessä vaihe, jossa saavutetaan sukukypsyys[1] ja ihmiselimistö kehittyy biologisesti aikuiseksi. Fyysinen murrosikä alkaa normaalisti 9–15 vuoden iässä."
Yksilöllistähän tuo on, mutta 14-vuotias voisi olla jo valmis yhdyntään, jos hän on sukukypsyytensä saavuttanut. Sehän tarkoittaa sitä, että luonto on tehnyt hänestä lisääntymiskelpoisen. Henkinen kypsyys on sitten eri asia.
Nykyään lapset aloittavat runkkaamisen siinä 10 - 11 vuotiaana ja pojilla siemensyöksyt alkavat siinä 12 vuoden ikäisenä. Kyllä 14 vuotias on aivan valmis seksiin.
Taisin olla neljäntoista, en ole varma olinko täyttänyt jo 15. ihminen oli silloin n. 18v, ja harrastimme sitä hänen kotonaan.. se vaan oli jotenki niin luontevaa, ku oltiin seurusteltu jonkun aikaa aiemmin mutta meni poikki, ja sitten taas jotenkin päädyttiin samaan paikkaan.. eli sillä hetkellä ei seurusteltu. ja että miltä se tuntui, se oli alussa ihan kamalaa, sattui älyttömästi.. mutta seki on yksilöllistä että miten sattuu. :)
1) 16v
2) 18v
3) hänen kotonaan
4) nopeasti, mutta seuraava kerta oli parempi ;)
5) joo, ja seurustellaan vieläkin, yli 3 vuotta seurusteltu
6) ei sattunut, eikä tuntunut kovin erikoiselta. Kuten aiemmin sanoin, seuraava kerta korvasi kaiken ;)
menetin sananmukaisesti 14 vuotiaana ja se oli ihan vitun iso virhe. Nyt kadun sitä ja syvästi, mutta tehtyä ei saa tekemättömäksi. Lisäksi liian aikainen seksikokemus on aiheuttanut mielenterveysongelmia mm anoreksia (itse inho) ja masennus. Äläkää immeiset tehkö mitään kenenkään kans ennenkuin vasta kun ootta kasvanut aikuisiksi.
1. 15
2. 15
3. hänen kotonaan
4. hetken mielijohteesta
5. emme
6. pidimme molemmat ja olemme seurustelleet siitä asti
1. 18
2. 18
3. Hotellissa kun olimme viettämässä yhteistä viikonloppua toisessa kaupungissa.
4. Yöllä, olimme jo monta kertaa hankkineet nautintoa käsien avulla ja tuona yönä päädyimme harrastamaan yhdyntää.
5. Kyllä, takana oli sillä hetkellä 3½kk seurustelua, ja olimme olleet hyviä ystäviä ennen seurustelua noin 2 vuotta.
6. Olihan se ihanaa, etenkin se tieto että molemmat olimme toiselle se ensimmäinen. Nautimme siitä että olimme valmiita ja että se jäi todella muistoihin miellyttävänä kokemuksena läheisyyden ja rakkauden takia.
1)kuinka vanha olit?
14
2) kuinka vanhan kanssa olit?
-15
3)missä se tapahtui?
- poikaystävän kotona
4) miten se tapahtui?
- suudeltiin ja sellast ja sit se vaa riisu mun housut ja nii...
5)seurustelitteko te?
- joooo
6)miltä se tuntui?
- sattui!
1)kuinka vanha olit?
14
2) kuinka vanhan kanssa olit?
17
3)missä se tapahtui?
Poikaystävän kotona
4) miten se tapahtui?
Olin hänen luonaan yötä ja silloin kaikki tapahtui
5)seurustelitteko te?
Kyllä ja seurustellaan vieläkin
6)miltä se tuntui?
Se kyllä tuntui, mutta ei siihen kipuun paljoa huomiota kiinnittänyt. Mutta seuraava kerta toisaalta korvasi kaiken :)
1)kuinka vanha olit?
14.
2) kuinka vanhan kanssa olit?
-15.
3)missä se tapahtui?
- Rapussa.
4) miten se tapahtui?
- Eka lääpittiin ja semmost, sitten .....
5)seurustelitteko te?
- Eih
6)miltä se tuntui?
- Hyvältä.
Melko huoramaista toimintaa nykyään, kun noin pienet tytöt (13-16v) sekunnin mielijohteesta anniskelevat! Edes jonkinlaista järkeä pitäisi olla jopa tuon ikäisenä! Jotain arvoa pitäisi antaa rakkaudelle, eikä vain sokeana kiimaisena narttuna työntää persettä ensimmäiselle yhden-illan-idiootille.
Sitten itketään, miten elämä on perseestä! No totta kai se siltä tuntuu, kun ei näe arvoa missään!
12 himas12ja OLLAAN EDELLEEN YHES
Eilenkö sait?
1)kuinka vanha olit? 14
2) kuinka vanhan kanssa olit? 14
3)missä se tapahtui? Mökillä
4) miten se tapahtui? Kiherrettiin saman peiton alla nakuna ja se vaan tapahtu xD
5)seurustelitteko te? joo
6)miltä se tuntui? Hauskalta, kiihottavalta, ihanalta ja jännittävältä
ps. oltiin molemmat tyttöjä.
pano eli shag ;)