Jälkiviisasta, mutta oli pakko avautua.
1. Monessako teistä olisi ollut tarvittavaa miehekkyytttä lopettamaan tupakanpolttoa suljetussa ympäristössä, jatkuvasti kuvauksen kohteena ollessanne?? Karissa oli.
2. Monessako teistä olisi ollut tarvittavaa miehekkyyttä pitää kolmen kuukauden selibaattia ympäristössä jossa Sarin kaltaiset "heruttelijat" näyttelevät tissivakoaan 24/7??? Karissa oli.
Jos verrataan Karia ja muita finalisteja voidaan huomioida tärkeitä seikkoja:
1. Kaarlo: On helppoa tulla taloon levänneenä ja virvonneena kotona...tai kenties tyttöystävältään saaneena.
2. Olli: Tuskin siellä peiton alla mitään käsitöitä kummallisempaa tapahtui, mutta kun on joku (Hanne) jonka kanssa vehdata peiton alla, se helpottaa eloa huomattavasti
3. Sari: Kyllä se oli kumma, kun Kaarlon astuessa Takaisin taloon, Sari yhtäkkiä vaihtoi leiriä Kaarlon puolelle... Selkeää taktikointia, ja Karia kävi oikein sääliksi. Ja vielä siitä masturboinnista... Karu tosiasia on se, että naisten masturbointi, eli sormetus on paljon huomaamattomanpaa kuin miesten... ties kuinka monta kertaa Sarikin talossa sormeillut itseään.
Vaikka Karin elo talossa on ollut vaikeinta ajatellen näitä asioita, hän jaksoi silti hymyillä loppuun asti. Kari on hieno ihminen ja olisi ansainnut voiton paremmin kuin yksikään muu.
Valitettavasti suomalaisten naisten identiteetti on niin heikko, että miehen voittaminen useampaan kertaan peräkkäin olisi suuri kolaus "tasa-arvolle" NAISET ÄÄNESTÄVÄT NAISTA EIVÄTKÄ HENKILÖÄ!! miksi?? eikö tämä ole väärin?
Näin sen olisi pitänyt mennä
16
1770
Vastaukset
- sä jauhat.
Sarppa on paras, jos sun itsetuntos ei kestä sitä niin vedä ittes kiikkuun!!
Kaki on vellihousu peräkamarinpoika, ei siitä ole mihinkään. Sari voitti joten lopeta valitus.- Mutta ei
olisi todellakaan pitäny voittaa
- ......
Mutta ei kirjoitti:
olisi todellakaan pitäny voittaa
Jätkillä ei mitään jakoo. Miesten irvikuvia kaikki.
- .......
...... kirjoitti:
Jätkillä ei mitään jakoo. Miesten irvikuvia kaikki.
Kiinnostaako Karia edes naiset.
- kun ei ole
....... kirjoitti:
Kiinnostaako Karia edes naiset.
koskaan sitä aloittanutkaan.
Sen kaveri kyllä kertoi eilen Kakolle olleellisen.
'ei pidempiä seurustelusuhteita', ehkä yksi, ei ollut varma.
Ja ukko on yli kolmekymmentä!
BB -tuotannon härskiä hyväksikäyttöä, että tuollainen vähän ressukka äidin peräkammarin poika otettiin taloon. Ei ole 'kakin'vika, että on laisensa. Ollut ehkä napanuora kurkun ympärillä ja happi katkolla kun syntyi.
Eipä näkynyt ylpeätä isää kertaakaan tv:ssä. Onkohan edes tiedossa? Äitiä kun katsoi, ei kauheasti ihmettele mitään.
- mutta eivät älyä keskittää ...
Talon pudotusäänestyksissä miehet antoivat ääniä naisille, jopa lopussa tytöt antoivat äänet toisilleen ja jättivät kumpikin oman "bestismiehensä" ilman pudotusääntä. No onneksi kansa sai ratkaista, ja paras voitti koko kisan.
Sari oli ystävällinen kaikille, ei ruvennut kaveeraamaan kenenkään kanssa yksinoikeudella eikä olemuksellaan ärsyttänyt naisiakaan suuremmin. Ja kun naiset äänestivät yhtä naista ja miehet jakoivat äänensä kolmelle miehelle niin lopputulos on nähtävissä.
ONNEA SARILLE, OLET VOITTOSI ANSAINNUT- Näin kävi
Näin kävi, että jos vastakkain olisi ollut vain yksi mies ja Sarppa, Sarppa olisi kuitenkin voittanut.
Minäkin luulin, että miehet häviävät vain, koska äänet jakautuvat.
Mutta näin ei käynyt. Miehet saivat niin vähän ääniä.
- helppoa äänestää oikein
nimittäin Kakin sijaan Saria, koska eihän tarkoitus ollutkaan kilpailla tupakanpolton lopetuksesta van koko talossa olon ajalla taptuvista asioista. Ja selibaattiahan Sarikin piti koko ajan eikä tarvinnut edes koko ajan asiaa mainostella, kuten Kakin.
Enkä yhtään ihmettele, että Sarikin "vaihtoi puolia", kun ainoa miehen näköinen tuli taloon!- ana lyytikko
"Enkä yhtään ihmettele, että Sarikin "vaihtoi puolia", kun ainoa miehen näköinen tuli taloon!"
Nimenomaan miehen NÄKÖINEN, muuta miehekästähän Kaarlossa ei ole.
- selvästi
ajattelee pelkällä alapäällään.
Sarin voitto oli aivan ansaittu. Ei mikään sellainen ihminen, johon olisi kiva samaistua, mutta talon paras. Oikein meni. - niminiminimi
Itse ainakin naisena äänestän ihmistä, en sukupuolta. Miehille se sen sijaan tuntuu olevan mahdotonta äänestää naista kun noin ahistaa... Kaki vähän säälittävä reppana... ja vielä jostain tv showsta haaveilee.. Sari oli loistava tyyppi, siksi voittonsa ansaitsi!!!!
- mutsis1
1. tupakanplton lopettaminen on helppoa kun sen vain päättää ja Kaki taisi lopettaa sen jo vähän ennen taloon tuloa koska ei alkuunkaan juuri poltellut. Itseasiassa pieni stressi saa aikaan elimistössä tiettyjä ärsykkeitä jotka saattavat jopa korvata tupakoinnin antamaa mielihyvää ja siksi se onnistuu. Tässä kuitenkin kilpailtiin ihan muusta kuin terveyskasvatuksesta? Kunnon mies ei edes olisi alkanut polttamaan..
2. miehekkyyttä? Kaki? Sen sekopornot jutut rassasi kaikkia tasapuolisesti. Ja se selibaattikin on aika suhteellinen jos saa orkkuja unissaan.. Ja olihan Sarikin ilman ja totaali-ilman koko ajan talossa. Ei naisen ja miehen seksuaalisilla tarpeilla periaatteessa ole mitään eroa, toiset vain ei pidä niin kamalaa meteliä asiasta..
Kai ei hävinnyt finaalia vaan koko kisan! Mieti nyt ihan oikeqsti millainen kannattaa Kakia? Sillä on luultavasti itselläänkin pornoa talo täynnä, se soittaa Popedaa ja pukeutuu omituisesti peittääkseen läskinsä ja epävarmuutensa. En tiedä ollenkaan millainen nainen voisi kannatta aKakia noiden juttujen jälkeen..
Kakilla oli tasan yhtä helppo atai vaikeaa kuin sarilla joten se siitä. Lisäksi Sari ei kertaakaan kiukutellut toisille toisin kuin Kaki. Kaki myös olisi mokannut ihan henkilökohtaisesti viikkotehtävän ja aivan tietoisesti toisin kuin Sari joka aina yritti kuitenkin. Kannattaa katsoa noita ohjelmia ja käydä vaikka netissä virkistämässä muistiaan..
Voitto tulee äänestämällä ja noisa luvuissa ei juuri jää jossiteltavaa?- faijas1
...joopa joo mutsi, harmi ettet voi tehdä enää
pihahommia, siellä sä oisit vähiten haitaksi...
ai niin voisitko välillä laittaa lapsille ruokaa, jos nyt täältä netistä raaskit lähteä...
- no huhhuh
onko selibaatti sinusta miehisyyden mitta???
voi vittu, kenenkään ei ole tarvinnut pitää mitään selibaattia pakosta, vaan kaikki tekivät sen omasta vapaasta tahdostaan!!
sitäpaitsi kyllä kaki olis siellä nussinu jos olis naista saanu..muttei tainnu olla ketään tarjolla jostakin kumman syystä.
että mietis nyt noita väitteitäs uudelleen ja koitahan keksiä seuraavaks jotain pikkusen järkevämpää sanottavaa!! - Näin meni
Sari oli koko ajan suosikkejani, en äänestänyt pelkästään sukupuolen perusteella.
Ollista pidin aluksi, mutta ohjelman jatkuessa mieli muuttui toiseen laitaan.
Kaarlosta en ole koskaan pitänyt, en arvosta ilkeyttä ja väkivaltaa.
Kaki ei pahasti ärsytä, mutta jutut menivät liian sekstisiksi välillä. Mieleen jäivät Ollin ja Kakin naista väheksyvät keskustelut, eivät niinkään Kakin höpöhöpöjutut muuten. Siinä tippuivat sekä Kakin että Ollin pisteet.
Jäljelle ei jäänyt siis kuin Sari.- tullut mieleen
olla äänestämättä kokonaan???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee632132Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."51795Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2361288En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71950Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.87935Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21855Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?112762Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin38719- 19706
Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93689