Katsokaapas tätä, oikein kunnon "ale" meneillään:
http://www.habita.fi/olenostamassa/Hakutulokset/Kohde/?kohdenumero=424287
Hp on nyt 375 000 eur, mutta vielä viikko sitten 495 000 eur !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Siis 120 000 euroa "lennossa" poijjes, ja vieläkin on kallis, ah niin kallis, ettei minulla koskaan olisi varaa moiseen.
Mutta arvon porvarit, tuumasta toimeen nyt ja tinkimään!
120 000 eur hinnasta POIS
11
1780
Vastaukset
- johtunut siitä että
paketista oli lohkaista maapala, jonka saa ostaa erikseen 125 kiloeurolla. Eli kokonaispaketin hinta on siis noussut 5 donalla??? Aivan sama....
- pöksään:
sisäsuomalaisittain 100 tonnin okt on muutettu "paritaloksi" ja hinta kerrottu euron kurssilla ja näin on saatu ; 590 000 !!!!!!!!
Hus siittä porvarit, kuvetta kaivamaan ja näyttämään, mihin kykenettä.... - tässä:
pöksään: kirjoitti:
sisäsuomalaisittain 100 tonnin okt on muutettu "paritaloksi" ja hinta kerrottu euron kurssilla ja näin on saatu ; 590 000 !!!!!!!!
Hus siittä porvarit, kuvetta kaivamaan ja näyttämään, mihin kykenettä....http://www.kiinteistomaailma.fi/kohdenumerohaku.html?portal=km&itemcode=130665&x=52&y=11
- Rahaarahaa
pöksään: kirjoitti:
sisäsuomalaisittain 100 tonnin okt on muutettu "paritaloksi" ja hinta kerrottu euron kurssilla ja näin on saatu ; 590 000 !!!!!!!!
Hus siittä porvarit, kuvetta kaivamaan ja näyttämään, mihin kykenettä....Onneksi suomalaisilla porvareilla on rahaa millä ostetaan tuollaisiakin
- heh-mies
Heh, voi sinua hupsua.
Mietippä nyt mitä mahtaa merkitä tuo teksti: "Mahdollisuus ostaa viereinen tonttiosuus, 699m² hp.125000€. "
Autetaan vähän ymmärtämätöntä: Katsoppa aiempi ilmoitus. Ettei vaan tuota osuutta ollut silloin mukana myynti-ilmoituksessa?
Voi näitä konsultteja!
Kovin heitä kiinnostaa asuntoasiat, mutta niin ostokyky, kuin ymmärrys on aivan nollassa.
Konsultti on asuntohintakeskusteluihin osallistuja, jolla ei kykyä ostaa asuntoa.
Oikeastaan asuntojen hinnat eivät millään lailla edes kuulu konsultille.- sumppu...
että jos siihen viereen toinen talo, niin kyseessä onkin sitten jo paritalo.
Kaikkea sitä yritetäänkin. Tosi vanha ja vielä sumpussa ! - Kaarlo
tekisit siinä tilanteessa. Pari näyttöä jo takana eikä yhtään katsojaa. Kyllä jotain on keksittävä.
Hesarissa oli muuten BKT-käyrä laitettu juuri asuntoliitesivulle. Käyrä kurkoitti suoraan sanottuna kohti kuuta. Siis se katkoviiva eli "ennuste"...katsotaan, kuinka käy.
sillä tuo bkt nojaa juuri näihin ilmalla kyllästettyihin hintoihin......;)
- käynnissä
Nyt rommaa ja rajusti. Jos on jättänyt ostamatta yli 400 000 euron asunnon, on helsingissä tienannut keskimäärin 40 000 euroa. Ja tämä on vasta alkua!
- Jarmo Jortikka
375 000 tuollaisesta loukosta. Voi helv..
- santtu
ole romahtanut niin kauan kuin SAMA KOHDE ei ole VAIHTANUT OMISTAJAA huomattavasti alemmalla hinnalla kuin siitä on aikaisempi omistaja maksanut. Kaikki muu on vain laskennallista kikkailua, ei muuta.
- - tuuletuspuku -
santtu kirjoitti:
ole romahtanut niin kauan kuin SAMA KOHDE ei ole VAIHTANUT OMISTAJAA huomattavasti alemmalla hinnalla kuin siitä on aikaisempi omistaja maksanut. Kaikki muu on vain laskennallista kikkailua, ei muuta.
kuin santtu. Rommaus on käynnissä monen ihmisen päässä, mutta kun kaikki aihetodisteet puuttuvat, niin se on pelkkää haihattelua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399140Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737873Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681605547William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542334Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62079Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821729Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan191664Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921413Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381348Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt61206