VIULISTIT HOI JA VIULUNSOITON HARRASTUKSESTA UNELMOIVAT!

....

Tervetuloa soittamaan iloisiin viuluryhmiimme! Joukostamme jokaiselle innokkaalle löytyy oma ryhmä! Ryhmiä löytyy aivan aloittelijoista kokeneisiin ja 3- vuotiaista 70- vuotiaisiin!

Alustavat ryhmät:

-lasten viulukerho
-aikuisten alkeet
-aikuisten jatko-/keskiryhmä (peruskurssi 1-3)
-aikuisten kokeneiden ryhmä (peruskurssi 3- C- kurssi)

Ryhmät muokataan soittajien mukaan. Soittajilla ei tarvitse olla yksityisopettajaa ryhmän lisäksi. Voin antaa pariopetusta, pienryhmäopetusta, tukiopetusta tai yksityistunteja tarvitseville ja halukkaille.

Soittotaso ja ikä määrää ryhmät. Lapsillä leikkimetodilla ja aikuisille huisin hauskasti, mutta asiaan ammatillisesti pureutuen. Kaikki voivat oppia soittamaan, joten myös te, jotka luulette olevanne epämusikaalisia, tulkaa mukaan musisoimaan, ja yllättykää!


Soittohetket 13.1.2007 lähtien lauantaisin 10-16 (aika riippuen ryhmästä) Malminkartanon juna-aseman tuntumassa (50m), myös bussit 45, 39 ja 539 Vihdin tien maalaisbussit. Paikkana toimintakeskus Jenny.

Ryhmän kanssa soittajaisia ja muita esiintymisiä eri paikoissa (koulut, vanhustentalot, kirkot jne..) ja muiden kokoonpanojen kanssa yhteistyönä, kun materiaalia saadaan kasaan!

Maksu yhdestä ryhmästä ja muissa ryhmissä voi käydä ilmaiseksi:
-30min/5e,
-60min/10e,
-90min/15e.

Opettaja Sibelius-Akatemialainen juuri valmistuva maisteri, joka pedagogisesti ja solistisesti voimakkaasti suuntautunut ja kouluttautunut alallaan.

Yhteydenotot ja ilmoittautumiset sähköpostitse tai puhelimitse!

tervetuloa!

[email protected]/ 044 5934 930

1

648

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ..........

      Ryhmiin on ilmoittautunut seuraavasti soittajia:

      Alustavat ryhmät:

      -lasten viulukerho (4kpl)
      -aikuisten/nuorten alkeet (13kpl)
      -nuorten jatko (5kpl)
      -aikuisten keskiryhmä(12kpl)(peruskurssi 1-3)
      -aikuisten kokeneiden ryhmä (15kpl) (peruskurssi 3- C- kurssi)

      ELI MUKAAN TARVITTAIS VIELÄ INNOKKAITA!

      Vielä ehdit, joten ilmoittaudu nopeasti!

      044 5934 930/[email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      525
      2534
    2. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      51
      2217
    3. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      203
      2158
    4. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      11
      1497
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      219
      1450
    6. Kiantama kartelli

      Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip
      Suomussalmi
      49
      1353
    7. Nostetaanko nainen kissa pöydälle?

      Ja selvitetään nämä tunteet?
      Ikävä
      97
      1328
    8. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      62
      1131
    9. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      91
      1106
    10. Unohdettu parannuksen kaste

      Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?
      Kaste
      693
      1035
    Aihe