mitä öljyä

mitä öljyä kannattaa laittaa uuteen lumilinkoon....viisi tuntia tullut täyteetn joten öljyt pitäisi vaihtaa. käykö esim mobil 1 tai vastaava 5w-40....?
84146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

10W-30

Äänestä
  • kannattaa yleensä noudattaa tai vastaavia hyviä
    tunnettuja öljyjä.

    Äänestä

ja kirjoita tänne ne laatuvaatimukset jota se vaatii, jos et osaa itse päättää..

Äänestä

joissa on kyseisen merkin logo,litrahinta hirmuinen.Noihin mopoihin kelpaa varmasti se mikä autoihinkin.Synteettistä 0w-jotakin.

Äänestä

Oot muuten eka manne joka viittii kolata pihaa..

Äänestä
  • haluta puukon selkääsi. olen kuitenkin romaani en manne.

    Äänestä

parsta mutta varmaan mobil ralliformulakin kelpaa 5W-50

Äänestä
  • ehdottomasti vain täyssynteettistä siittä moottori tykkää ja myös maahantuoja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


leif lindeman kirjoitti:

mitä öljyä kannattaa laittaa uuteen lumilinkoon....viisi tuntia tullut täyteetn joten öljyt pitäisi vaihtaa. käykö esim mobil 1 tai vastaava 5w-40....?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu