kustannustoimittajan palkka

Tietääkö joku paljonko kustannustoimittajan palkka keskimäärin on? Olen hakemassa työpaikkaa ja pitäisi osata kertoa palkkatoive, mutta kun ei ole yhtään tietoa moisesta.

Kiitos jo etukäteen.
46744
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Voisit kysellä osoitteesta http://rekrytointi.utu.fi/

Siellä oli reilu kuukausi sitten infotilaisuus kustannustoimittajan työstä, silloin todettiin muistaakseni kokeneen toimittajan palkan pyörivän 2700 eurossa, mikä mielestäni on alhainen. Alkupalkaksi voinee ehdottaa mitä vain kakkosella alkavaa, itse en osaamistani kauppaisi alennusmyynnillä.

Äänestä
  • Ei kustannustoimittaja alle neljällä tonnilla töitä kannata tehdä. Itse olen kokenut ja tienaan 5,800 e/kk tietyt edut. Ei ole kovin hääviä tämäkään. Mutta vasemmistolaiseksi ay-ihmiseksi en silti ryhdy.

    Äänestä

  • 4000 kuussa kirjoitti:

    Ei kustannustoimittaja alle neljällä tonnilla töitä kannata tehdä. Itse olen kokenut ja tienaan 5,800 e/kk tietyt edut. Ei ole kovin hääviä tämäkään. Mutta vasemmistolaiseksi ay-ihmiseksi en silti ryhdy.

    pari tonnia on alan lähtöpalkka. kokemuksesta saa lisää.

    Äänestä

1700 ekee, sillä voi tuurillan päästä duuniin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


panda** kirjoitti:

Tietääkö joku paljonko kustannustoimittajan palkka keskimäärin on? Olen hakemassa työpaikkaa ja pitäisi osata kertoa palkkatoive, mutta kun ei ole yhtään tietoa moisesta.

Kiitos jo etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu