SAATANA ROTTIA!

vasuri-muija

Vestian palvelut eivät ole toimineet, sen ovat jo monet huomanneet. Pitäkäämme tiukasti kiinni siitä, että saisimme jatkossakin käyttää Martinmäen palveluita. Ylitäydet roskikset houkuttelee rotat paikalle ja olisko se lestadiolaisista mukavaa kuulla, kun huutaisin aina:"SAATANA ROTTIA!! " Ja heidän lapsistaan tulisi mallikkaita kiroilijoita.
Kaikki järkevät haapavetiset, huolehtikaamme siitä, että meillä säilyisi OMA JÄTEYHTIÖ Martinmäki kunnassamme! Postipalvelut on nyt mitä sattuu, kun ei ole omaa postia!

17

825

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jäte-eukko

      Tarvihtema kyllä kilipailukykkyisen jätevirman niinko tuon Martinmäen sekä haapaveen kaikki nykkyiset ja uuvet yritykset. Naapurilta kyllä hakkee Vestija. Ei sieltä silti ole rottia tai hajuja tullu! Oikeappaa solis minust että kuki vois ostaa nekkii palavelut mist suap etullisimmin. Mut se valatio pelekää että met heitämmä roskama korpeen ja siks määrää meittiä.

      • tosiaan on

        laatinu sellaisen lain ,että kuntien on järjestettävä jätteijen kerruu, meijän pittää kunniottaa lakia.


      • tosiaan on kirjoitti:

        laatinu sellaisen lain ,että kuntien on järjestettävä jätteijen kerruu, meijän pittää kunniottaa lakia.

        tuntuu hoitavan aivan asiallisesti.


      • on kuntien
        tosiaan on kirjoitti:

        laatinu sellaisen lain ,että kuntien on järjestettävä jätteijen kerruu, meijän pittää kunniottaa lakia.

        hoidettava jätteiden keräys.


      • Oli korkeammat

        Hinnat tyhjennyskerralta, mutta kun Vestia tuli kuvioihin, niin hinta laski. Samoin laskutuslisä jäi pois.


      • ne rotat
        Oli korkeammat kirjoitti:

        Hinnat tyhjennyskerralta, mutta kun Vestia tuli kuvioihin, niin hinta laski. Samoin laskutuslisä jäi pois.

        tuli!!!


      • vasuri-muija
        ne rotat kirjoitti:

        tuli!!!

        Vestian palvelut tietää myös rottien tuloa. Heti, kun Vestia aloitti Haapavedellä, ilmesty pari rottaakin.


    • peräreikä..

      ON IHAN HYVÄ...

      • on eivain

        hyvä vaan paras.


      • on eivain kirjoitti:

        hyvä vaan paras.

        jätevaras.


      • on kuntien

        virallinen jäteiten kerääjä.


      • on kuntien kirjoitti:

        virallinen jäteiten kerääjä.

        siitä huolimatta.


      • meitäkin
        on kuntien kirjoitti:

        virallinen jäteiten kerääjä.

        on jo vuoden hakenu jätteet hyvin toimii.


      • meitäkin kirjoitti:

        on jo vuoden hakenu jätteet hyvin toimii.

        olet maksanut Vestialle.


      • meillä kaikki
        meitäkin kirjoitti:

        on jo vuoden hakenu jätteet hyvin toimii.

        jätteet menee Vestialle ja vie edullisesti ja vaivatta, kiitos.


      • meillä kaikki kirjoitti:

        jätteet menee Vestialle ja vie edullisesti ja vaivatta, kiitos.

        vie.


      • vale-väinnöö
        meillä kaikki kirjoitti:

        jätteet menee Vestialle ja vie edullisesti ja vaivatta, kiitos.

        huomannu?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      108
      2695
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1714
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      14
      1702
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1575
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1548
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      26
      1256
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      26
      1115
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1052
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1022
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      81
      1005
    Aihe