Taas ollaan täyttämässä

J-J-T

Kun käytettäisiin esim. lääkäreiden palkkaukseen ja vakinaisten saamiseksi virkoihin vähänkin enemmän todellista yritystä.
Nyt ollaan keksitty uusi hallintovirka. Sitä parhaillaan täytetään jo toista kertaa.. Vammaispalvelujohtaja.

Paraneekohan palvelut johtajia palkkaamalla???

Kysytään vaikka alaisilta. Nykyisillä ja tämänhetkisillä järjestelyillä homma hoituu varmasti ihan yhtä hyvin. Kyse on organisointi asioista. Kunnassa on taatusti ihan tarpeellinen määrä osaamista ja haluakin hotaa asioita. Päällekkäisyydet pitäisi vain ensin tarkistaa ja purkaa.

J-_J-_T

6

522

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oot pääsemässä asian ytimeen!

      Kuten itse sanoit, kyse on organisointi asioista. Mutta kuka organiseeraa jos ei ole johtajia. Sehän on nähty ettei siitäkään tule mitään. Mielestäni paras ratkaisu olisi johtajan sijaan "vammaispalvelu esimies" joka tekisi samoja hommia kuin alaisetkin, mutta sen lisäksi organisoiti ja esimiestehtävät päälle.

    • sitä innokkaampi

      täyttö.
      Saamme pian taas uuven jäsenkirjapomon.
      Kepulikortti pätee.

    • laitilan eli

      siihen vattu-jussin sukkuun virkaa värkätty?

      • marjaanaako

        eppäilet ?


      • se kepuli-kortti
        marjaanaako kirjoitti:

        eppäilet ?

        voimassa.
        Ja sille ei vielä pomon virkaa ennestään.
        Eikä pari vuotta sitte valittu hallituksen johtoonkaan.


      • moni-äänisesti
        se kepuli-kortti kirjoitti:

        voimassa.
        Ja sille ei vielä pomon virkaa ennestään.
        Eikä pari vuotta sitte valittu hallituksen johtoonkaan.

        vakkuutettiin, että Marjaanasta tehhään
        Kytökylän koulun lakkautuspäällikkö.
        Sais hänki sulan hattuus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      54
      2212
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      199
      2041
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1382
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      995
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      889
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      49
      872
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      845
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      61
      746
    Aihe